Rukometaši Požege uvjerljivo slavili u derbiju

2. HRL ISTOK – 7. KOLO -

RK POŽEGA - RK SLATINA 39:29 (19:14)

POŽEGA - SD Tomislav Pirc, gledatelja 450. Suci: Marko Lušić i Mario Uglik (Vinkovci) Nadzornik: Ivica Šiško (Osijek).

RK POŽEGA: Ćosić (15 obrana), Banović, Grbeš 3, Jurković 2, Raguž 8, Vlašić 2, Tomas 3, Blagojević, Kiš 10 (1), Obradović 1, Grgurić 9 (2), Gelenčir 1, Mršić, Markanjević, Franjić, Tukonić. Trener: Hrvoje Jurković.

RK SLATINA: Šomođi, Hankić 2, Hodak 4, Repić 4, Nemet 1, Mataija 7 (1), Venus, Dragojević 1, Gašparović 1, Ivanković, Butorac 2, Lisinski 7 (3). Trener: Vladimir Borbaš.

SEDMERCI: RK Požega 3/5 (Grgurić 2/3, Kiš 1/2), RK Slatina 4/5 (Lisinski 3/4, Mataija 1/1).

ISKLJUČENJA: RK Požega 14 minuta (Grbeš 2+2, Raguž 2+2, Blagojević 2+2, Markanjević 2), RK Slatina 2 minute (Dragojević 2).

Rukometaši Požege pred oko 450 gledatelja u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc uvjerljivo su svladali Slatinu u derbiju 7. kola 2. Hrvatske rukometne lige - Istok. Iako su slavili sa čak 10 pogodaka razlike Požežani su na ljestvici pali sa 2. na 3. mjesto jer je Nexe II rezultatom 42:27 svladalo posljednje plasiranu Slaviju (Staro Petrovo selo) te za 1 pogodak ima bolju gol razliku.

U sastav Požege protiv Slatine vratio se Branislav Blagojević čime su domaći dobili na brzini, obrana je konačno funkcionirala dobro dok je u napadu ponovno bio raspoložen Domagoj Kiš koji je postigao 10 pogodaka. Dobro su ga pratili i Karlo Grgurić sa 9 i Tomislav Raguž sa 8 postignutih pogodaka. Na vratima Antonio Ćosić je bio standardno dobar skupivši 15 obrana.

Borovo je i dalje prvo s maksimalnih 14 bodova dok Nexe II i Požega imaju po 12 bodova. U sljedećem, 8. kolu Požega gostuje upravo kod Nexea u Našicama. Utakmica se trebala igrati u Požegi ali su Našićani tražili zamjenu domaćinstva na što je Požega pristala. Ova utakmica tako je bila oproštaj požeških rukometaša od svoje brojne publike u prvom dijelu prvenstva jer Požegu u 9. kolu očekuje još derbi na gostovanju kod vodećeg Borova 2. prosinca.

U nastavku prvenstva Požega prvo gostuje u 10. kolu u Orahovici 17. veljače 2018.godine a pred svojim navijačima igrači trenera Hrvoja Jurkovića ponovno će igrati u 11. kolu protiv Lipe 24. veljače 2018.

U ostalim susretima 7. kola ostvareni su ovi rezultati : Orahovica - Županja 23:30, Lipa - Brod 24:28 i Borovo - Valpovka 34:22.

Tekst: J.Bešlić Foto: arhiva/Kronika požeško-slavonska