Ponedjeljak, 01 Travanj 2019 10:42

Bučani slavili u golijadi na otvaranju sezone

(7 glasova)

1. ŽUPANIJSKA NOGOMETNA LIGA POŽEŠKO-SLAVONSKA - 12.kolo -

Krenuo je proljetni dio 1. ŽNL osječko baranjske u kojem su gledatelji imali priliku vidjeti prave golijade, na 5 susreta pao je čak 31 pogodak od čega njih 9 na derbiju u Buku.

U subotu je krenulo vatreno. Jesenski prvak je lakoćom preskočio prvu prepreku, Mladost nije imala šanse protiv Mitrovićeve momčadi koja je upisala rutinsku 5:0 pobjedu uz dva pogotka Kahaneka koji je nastavio u jesenskoj formi. U Jakšiću je domaćin u samoj završnici slomio goste iz Velike i došao na kraju do uvjerljive 3:0 pobjede uz dva pogotka Parobeka. U Lipiku se igrao derbi dana, a tamo je bilo doista svega. Čak 8 pogodaka, 4 kaznena udarca, dva isključenja. Oršić je postigao tri pogotka za domaće od čega dva s bijele točke. Oba kaznena udarca za Kuzmičane realizirao je Josip Banožić, a pobjedu Lipiku donijeli su Jirasek i Šugić. Utakmica je nažalost obilježena teškim incidentom u posljednjim minutama kada su gledatelji uletjeli u teren i fizički se obračunali s gostima što će sigurno imati i dodatne epizode u uredima HNS-a. U nedjelju je u Mihaljevcima Dinamo odigrao sjajnu utakmicu i uvjerljivo slavio protiv Croatije. Nakon 50ak minuta igre Vidovčani su imali velikih 4:0 uz dva pogotka Hruškara, a domaćin je do kraja malo ublažio poraz preko Marića i Kaurića.

Poslastica kola igrana je u Buku gdje je trećeplasirani BSK dočekao poziciju bolje Kaptola. Bila je to briljantna nogometna predstava! Na samom otvaranju Sadilek koristi neopreznost domaće obrane i donosi prednost gostima, ali odmah u sljedećem napadu Podobnik genijalnom asistencijom pronalazi Jakovljevića koji vraća stvari na početak. U 9. minuti Kaptol je ponovno u vodstvu, izravno iz kornera pogodak je zabio Darmopil. U završnici prvog poluvremena Blašković je siguran izvođač kaznenog udarca, pa se na odmor odlazi rezultatom 2:2. U nastavku prednost za BSK, strijelac je kapetan Tvrdy, a nedugo zatim Blašković postiže svoj drugi pogodak, a odmah zatim dobio je i drugi žuti pa je domaćin ostao s igračem manje. Nije to omelo domaćina, Bošnjak je iz drugog jedanaesterca podebljao prednost na 5:2. Nisu se gosti predavali, Sadilek smanjuje na 5: 3, a u sudačkom dodatku i na 5:4 iz jedanaesterca. Dvije minute su ostale do kraja, Kaptol je jurio po izjednačenje, no domaći su se obranili i uzeli tri velika boda te preskočili Kaptol na ljestvici.

BSK – KAPTOL 5:4

Suci: Dobraš, Jurišić, Vuković

Strijelci: 0:1 Sadilek, 1:1 Jakovljević, 1:2 Darmopil, 2:2 Blašković (11m), 3:2 Tvrdy, 4:2 Blašković, 5:2 Bošnjak (11m), 5: 3 Sadilek, 5:4 Sadilek (11m)

BSK: Mazal, Bošnjak (od 84. Zelić), Čolak (od 22. Petković), Jakovljević, Zeba, Jušić (od 87. Hel), Blašković, Podobnik, Tvrdy, Franjić (od 90. Jakovljević), Jelić (od 65. Mahulik)

Kaptol: Mikić, Pavelić, D. Soldo, Parmaković ( od 75. Čakalić), Romštein, Brekalo, V. Pranjić, Pavić, M. Soldo (od 63. P. Pranjić), Darmopil (od 63. Novak), Sadilek

CROATIA – DINAMO 2:4

Strijelci: 0:1 Hruškar, 0:2 Pavić, 0: 3 Hruškar, 0:4 D. Smojvir, 1:5 Marić, 2:4 Kaurić

Suci: Brkić, Stojanović, Mamić

Croatia: Čonka (od 67. Bilić), Kakuk, Ladović, Vasić, Kavedžija (od 76. Samardžija), Kaurić, Marić, Šubara, Kajan, Kapjarević (od 46. Pilić), Rudar

Dinamo: Šetka, T. Smojvir, D. Smojvir, Janković, Bilić, Jaroš, Janjić (od 85. Suljić), Bojić, Pavić (od 88. Karača), Hruškar (od 80. Mirosav), Petrović

POŽEGA - MLADOST 5:0

Strijelci: 1:0 Jušić, 2:0 Kahanek (11m), 3: 0 Matanović, 4:0 Kahanek, 5:0 Janota

Suci: Grgić, Berger

Požega: Romić, Miler, Zeba (od 69. Piščević), Janota (od 73. Brus), Miholić, Jušić, Lujić, Kahanek, Matanović, Kopačević (od 69. Zeljko), Solina (od 69. Vučetić)

Mladost: Janjić, Ilić (od 47. Garić), Mišković (od 78. Rosipal), Hlebec, Kašner (od 69. Marjanović), Šimić (od 55. Pavić), Kićan, Budić, Ćosić (od 66. Đurćević), Mijatović, Garić

LIPIK – TIM OSVJEŽENJE 5 : 3

Strijelci: 1:0 Oršić (11m), 1:1 J. Banožić (11m), 1:2 J. Banožić (11m), 2:2 Oršić, 3:2 Oršić (11m), 3: 3 Bulaja, 4: 3 Jirasek, 5: 3 Šugić

Suci: Zec, Bošnjak, Mik

Crveni karton: Bryan (Lipik), Andričić (Tim osvježenje)

Lipik: Zanetti, Kligl (od 58. T. Podunavac),Lesičak (od 90. Miladinović), Kasapović, Kafka (od 63. Macura), Kovačević, I. Podunavac, Oršić (od 90. Galko), Jozipović (od 58. Šugić), Bryan, Jirasek

Tim osvježenje: Klasić, Andričić, L. Banožić, M. Banožić, J. Banožić, Novak, Lucović, M.Brnčić, Bulaja, Rotim (od 73. Martinović), Šporčić (od 63. D. Brnčić)

JAKŠIĆ - PAPUK 3:0

Strijelci: 1:0 Parobek, 2:0 Bošnjak, 3:0 Parobek

Suci: Dobraš, Vuković, Matošević

Jakšić: Kadežabek, Parobek, Palameta, M. Kovačević, D. Kovačević, Bošković, Begić, Penava (od 76. Brković), Rezo, R. Penava (od. 58. Jurić), Kudrnaček (od 46. Pelan)

Papuk: Ivić, Adžaga, M. Šubara (od 79. Bertolan), Jakobović, Jelić, T. Foro, Zvekić (od 84. Čakalić), Samardžija, Legac, I. Šubara (od 65. Martinović), J. Foro (od 64. Šipura)