Ponedjeljak, 08 Travanj 2019 12:37

Čepin zaustavio pozitivnu seriju Slavije

(11 glasova)

3. HNL ISTOK – 21. KOLO -

ČEPIN - Nakon serije odličnih rezultata nogometaši Slavije doživjeli su poraz na gostovanju u Čepinu. Može se reći očekivano jer domaćin je sjajna momčad koja u ovom trenutku predstavlja sami vrh 3. HNL.

ČEPIN - SLAVIJA 3:1

Stadion u Čepinu, 250 gledatelja

Suci: Maksimčuk (Sl. Brod), Vučko (Otok), Nikolić (Županja)

Strijelci: 1:0 Gregić (22), 2:0 Bungić (28), 3:0 Batarilo-Ćerdić (38), 3:1 H. Ančurovski (48)

Čepin: Kordić, Grgić, Bilobrk, Bungić, Goluža, Gregić, Gelo (od 85. Kraljević), Agatić (od 76. Rolj), Ivić, Krstavnović (od 82. Zrno), Batarilo-Ćerdić

Trener: Igor Toth

Slavija: Petković, Kvaternik, Ognjenčić, Šubara, Bajić, Peharda, Solić, Nikolić, H. Ančurovski (od 73. Marčinović), Abramović (od 46. Kocijan), Grbeš

Trener: Damir Bognar

Pet loših minuta sredinom prvog poluvremena kada su Petkovićevu mrežu pogađali Gregić i Bungić koštali su Slaviju prekida serije dobrih rezultata. Čepin je pokazao da nije niti malo slučajno da se bore za “naslov prvaka ostatka lige”, odnosno da su trenutno na diobi drugog mjesta. Kada je Batarilo u 38. Minuti pogodio za 3:0 činilo se da bi to mogao biti vrlo neugodan poraz za Pleterničane, no u nastavku su smanjili preko Hrvoja Ančurovskog i bez obzira na poraz ostali u pozitivnom ozračju pred jednu od najvažnijih utakmica sezone. Naime, sljedeće subote u Pleternicu stiže Bjelovar, momčad koja je iza Slavije na ljestvici, dolazi bez četvorice kartoniranih igrača pa se pobjeda nameće kao imperativ. S ta eventualna tri boda Slavija bi u ranoj fazi praktično osigurala ostanak, a s obzirom na to kako Bognarova momčad igra ovog proljeća to se čini kao vrlo realan ishod.