Sjajni Valentić ponovo zabio za tri boda

(3 glasova)

3. HNL – istok – 5. kolo

SLAVIJA - VARAŽDIN 1: 0

PLETERNICA - Stadion S. Z. Šivo, gledatelja 150, sudac Bel (Osijek). Strijelac: Tomislav Valentić 1:0 ( 89.)

SLAVIJA: Petković, Nikolaš, Ergotić, Jelčić, Žuljević (57. Marčinković), Tokić, Valentić, Šubara, M. Peharda (67. Antunović), I. Peharda, Jakovljević (58. Abramović). Trener: Dalibor Bognar

VARAŽDIN: Galoši, Kučko, Režić, Kolarić, Ahmed, Sambolec, Tuđan, Čeko, Murselović (56. Marić), Roginić, Nemanić, (65. Cordeiro). Trener: Ivica Solomun

Žuti kartoni: Jelčić (Slavija), Kolarić, Marić (Varaždin)

Igrač utakmice: Tomislav Valentić (Slavija)

Kiša koja je danima padala i natapala slavonske ravnice u mnogočemu je odredila tijek susreta. Mokar i natopljen teren bio je najveći protivnik za obje momčadi. Veliki trud i htijenje iskazali su svi igrači no puno dobrih i obećavajućih akcija ostalo je nerealizirano upravo zbog vrlo teških uvjeta za igru. U prvom poluvremenu odvijala se velika borba u sredini terena, vidjeli smo mnoštvo klizećih startova, a od prigoda vrijedi izdvojiti onu kada se Matej Peharda našao sam ispred najmlađeg pojedinca na terenu, vratara gostiju Galošija, koji je bio uspješniji te obranio udarac. Nakon odmora Slavija je krenula odlučnije u nastavak utakmice pa je već u 48. min nakon uigrane akcije iz kornera Valentić topovskim udarcem iskosa uzdrmao suprotnu vratnicu. Tokić se u 61. minuti oslobodio čuvara unutar kaznenog prostora i dobro šutirao no lopta je išla po sredini vrata i bila je lak plijen za vratara. Gosti su imali nekoliko opasnih situacija za ugroziti Petkovića no krivim dodavanjima u samoj završnici olakšali su posao pleterničkoj obrani predvođenoj odličnim Ivanom Pehardom. I kada su se već svi pomirili s podjelom bodova ukazao se Tomislav Valentić u 89. minuti, koji nije tako mislio te je jednu kvalitetnu dugu loptu upućenu od Abramovića primio i sjurio se u svom karakterističnom prodoru u šesnaesterac gostiju, oslobodio se pratnje, uputio loptu prema vratima, a ona je kroz noge Galošija završila u mreži. Veliko slavlje igrača i publike a ovi bodovi su donijeli i vrh prvenstvene ljestvice na kojemu Slavija ima 11 bodova i predvodi skupinu od 4 kluba s 10 bodova.