Nedjelja, 25 Siječanj 2015 15:00

Uspjela prva provjera

PRIPREME SLAVONIJE DOBRO TEKU -

POŽEGA – Nakon deset dana priprema nogometaši Slavonije su odigrali prvu pripremnu utakmicu u Kutini protiv NK Libertas iz Novske. Trenerski tandem Parmaković-Berdi su prema najavama na utakmicu vodili 22 igrača i svaki je igrač dobio po jedno poluvrijeme. Slavonija je pogodcima Pavelića, Martinovića i Lujić ostvarila pobjedu od 3:1. Zbog opravdanih obveza na utakmicu nisu putovali Petar Tomić i Valentino Podobnik. U prvom poluvremenu su igrali M. Vasić, Zlomislić, Matanović, Jan Neruda, Jakešević, Ivanović, Josip Neruda, Martinović, Pavelić, Včelik i Žafaranić, a u drugom Rezo, Romštajn, Solina, S. Vasić, Kalić, Lujić, Subotić, Novinc, Darmopil, Golić i Žiška. Bez obzira što je još rano govoriti o tome koliko je u ovom trenutku Slavonija s odgovarajućim promjenama spremna, jer se radi tek o početnoj fazi priprema, pobjedom nad NK Libertas momčadi se kroz aktivan rezultat u pripremnim utakmica treba vratiti pouzdanje i vjera u vlastitu snagu.

- Za sada možemo reći da svi igrači maksimalno korektno ispunjavaju svoje zadaće i da žele izboriti svoje mjesto u momčadi. Konkurencija je vrlo velika i to nas posebno veseli, jer smo sigurni da da se nitko od igrača ne želi sam izbaciti iz momčadi, nego upravo suprotno, želi se nametnuti. Atmosfera je vrlo radna, jer smo svi svjesni da je pred nama vrlo ozbiljan posao i da ovo povjerenje koje smo svi skupa dobili od uprave kluba ne smijemo prokockati. U subotu ćemo imati prvu provjeru pred našim gledateljima protiv četvrtoligaša Hajduka iz Pakraca - zaključio je Nevio Berdi, pomoćni trener.

Tekst: J. Neferović Foto: Alen Protić