Očekivana pobjeda Slavonije

PRVA FINALNA UTAKMICA KUPA SENIORA POŽEŠKO-SLAVONSKE ŽUPANIJE -

JAKŠIĆ – SLAVONIJA    1:7

JAKŠIĆ – Igralište Jajare. Gledatelja 400. Sudac Jakovljević (Pleternica).

STRIJELCI: 0:1 – Jakešević (20), 0:2 – Josip Neruda (26), 0:3 – Ivanović (46), 0:4 – Martinović (53), 0:5 – Ivanović (56), 1:5 – T. Filipović (62), 1:6 – Darmopil (84), 1:7 – D. Kovačević (89.a.g).

JAKŠIĆ – Bognar, Marjanović, Palameta, M. Kovačević, Bilić (od 76. Dorić), D. Kovačević, Subotić, Rezo (od 55. B. Filipović), Raguž, T. Filipović (od 82. Marić). Trener Dino Gurdon.

SLAVONIJA: Vasić, Pavelić (od 49. Marić), Jan Neruda, Tomić (od 55. Romštajn), Josip Neruda (od 57. Lujić), Podobnik, Darmopil, Žiška, Martinović, Ivanović (od 58. Grbeš), Jakešević (od 51. Kalić). Trener Marijan Bakula.

U prvoj finalnoj utakmici seniorskog nogometnog kupa Požeško slavonske županije nogometaši Slavonije su prema očekivanju ostvarili pobjedu s dosta uvjerljivim rezultatom protiv prvaka Druge ŽNL Jakšića. Prije utakmice održala se mala svečanost za domaće nogometaše i navijače. Pehar za osvojeno prvo mjesto u Drugoj ŽNL kapetanu Jakšića uručio je povjerenik za natjecanje ŽNS Milan Jurišić. Domaći igrači su krenuli vrlo ambiciozno i žustro, no već nakon 20. minuta igrači Slavonije iz druge prilike postižu vodstvo, a pogodak je nakon akcije Pavelića postigao Jakešević. Jakšić je pokušao pružiti što jači otpor no već u 26. minuti Josip Neruda postiže drugi pogodak za Slavoniju  i praktički je ugasio sve nade domaćih igrača, koji se i dalje nisu predavali. Na početku drugog poluvremena Ivanović postiže treći pogodak i nakon toga domaći igrači su se predali, a Slavonija je praktički do kraja susreta imala jedan lakši trening s ipak dosta slabom realizacijom. T. Filipović je iskoristio neopreznost Vasića i lobovao ga s nekih 40 metara i postigao počasni pogodak za Jakšić. Uzvratna utakmica se igra 3. lipnja u Požegi na igralištu Slavonije s početkom u 18 sati i ona će biti samo formalnost nakon koje će pehar od predstavnika ŽNS PSŽ preuzeti kapetan Slavonije Mile Pavelić.

Tekst: J. Neferović Foto: arhivska fotografija (Alen Protić)