Ponedjeljak, 03 Listopad 2016 10:09

„Golman“ Bićanić sa tri zgoditka srušio Tim Osvježenje

1. ŽNL POŽEŠKO-SLAVONSKA – 5. KOLO -

POŽEGA – Od šest susreta 5. kola zasigurno najzanimljivije utakmice odigrane su u Mihaljevcima i Vidovcima u susretima između Croatie i Tim Osvježenja te Dinama i Kutjeva. Malo je kiša pokvarila nedjeljno popodne ali oni najhrabriji mogli su uživati, jer osim dobrog i fair play nogometa na te dvije utakmice postignuto je 13 zgoditaka, no krenimo redom.

Požega je išla u goste Papuku te lakoćom riješila suparnike pobjedom od 1:2 te preuzela vrh ljestvice koje je do sada držao Kaptol koji nije uspio u 90 minuta savladati domaćina Jakšića u utakmici bez pogodaka. Isti rezultat i utakmica bez pogodaka odigrana je u Gradcu u susjedskom derbiju između Slavena i BSK-a iz Buka. Lipik 1925 na domaćem terenu poražen je uvjerljivo od Sloge iz Trenkova koja iz utakmice u utakmicu igra sve bolje. Na toj utakmici viđen je i jedan od najbržih pogodaka u režiji imenjaka Šipura, Zaler gdje su samo u 10 sekundi na početku drugog poluvremena u dva dodavanja izigrali obranu Lipika.

U Vidovcima između Dinama i Kutjeva odigrana je jedna veoma efikasna utakmica gdje su obje momčadi postigle po 4 zgoditka. Povelo je Kutjevo u 17. minuti pogotkom svog gradonačelnika Budimira, no samo 2. minute kasnije Dinamo poravnava rezultat pogotkom Smojvira. Na semaforu nije dugo stajao rezultat 1:1, u 22. minuta Kutjevo ponovno dolazi do prednosti golom Budimira iz kaznenog udarca, a 10. minuta kasnije Kutjevo podiže prednost na 1:3 da bi nakon toga Dinamo odmah smanjio rezultat na 2:3 svojim drugim pogotkom Smojvira koji donosi i neriješeni rezultat Dinamu i postiže hat-trick u 44. minuti. U drugom dijelu utakmice Dinamo dolazi do potpunog preokreta pogotkom Kolomaza u 67. minuti, ali nisu uspjeli tu prednost i zadržati te konačni rezultat 4:4 postavlja Paulić u 78. minuti.

Croatia je pobjedom protiv Tim Osvježenja malo uvela mir u svoje redove, no do pobjede nisu došli nimalo lako. Već na samom početku utakmice šok za domaćina. Gosti pogotkom Ive Papka dolaze do prednosti i činilo se da bi 3 boda lagano mogla ići u Kuzmicu, ali tako nije mislio najbolji igrač utakmice i 6. kola Tomislav Bićanić. U 6. minuti Bićanić koristi ogromnu grešku obrane Tim Osvježenja i poravnava rezultat, da bi do kraja prvog poluvremena postigao još dva zgoditka, jedan je postigao glavom drugi iz kaznenog udarca. Gosti su imali neiskorišteni kazneni udarac kod neriješenog rezultata. Drugo poluvrijeme se igralo na jedan gol i to onaj domaćinski. Pritiskali su gosti i uspjeli u 60. minuti smanjiti zaostatak drugim pogotkom Ive Papka na 3:2, ali snage za više nisu imali. U 67. minuti ozlijedio se golman Croatie Vinković, a kako nisu imali drugog golmana da stane između vratnica to je učinio najbolji strijelac na utakmici Bićanić i kao vrhunski golman zaustavio sve opasne prijetnje gostiju i tako sačuvao vrijedna 3 boda svojoj momčadi.

CROATIA – TIM OSVJEŽENJE 3:2 (3:1)
MIHALJEVCI – Igralište Grabovac. Gledatelja 70. Sudac Siniša Bošnjak (Požega).
STRIJELCI: 0:1 – I. Papak (2), 1:1 – Bićanić (6), 2:1 – Bićanić (32), 3:1 – Bićanić (35.-11m.), 3:2 – I. Papak (60).
CROATIA: Vinković (od 67. Bogović), Đ. Vasić, Akik, Kopačević, Bradić (od 58. Mikulić), A. Šipura, Vučetić, Kajan, Bićanić, Jurišić, Hervaćanin. Trener Bernard Raguž.
TIM OSVJEŽENJE: Klasić, Andričić, Maljković (od 46. M. Novak), J. Banožić, Sesar, M. Banožić, T. Banožić, Šimunović (od 65. M. Papak), I. Papak, Rotim, Šporčić. Trener Zdravko Novak.

PAPUK – POŽEGA 1:2 (0:2)
VELIKA – Igralište ŠRC Kamen Ingrad. Gledatelja 80. Sudac Oliver Hrmić (Požega).
STRIJELCI: 0:1 – Kru. Kahanek (12), 0:2 – Vidović (78), 1:2 – Di. Banović (87).
PAPUK: Raguž, Bertolan, D. Soldo (od 60. A. Soldo), J. Zvekić (od 71. Di. Banović), Foro, Jelić (od 77. Lucović), J. Kljajić, Adžaga, M. Šipura, Abramović, Kolembus. Trener Draženko Kljajić.
POŽEGA: Romić, Solina (od 90. Herceg), Zrilić (od 79. Zeba), Matanović, Pajić, Zelenika, Jušić (od 58. Vidović), Miholić, Kru. Kahanek (od 63. Miler), Lujić, Golić (od 88. Banušić). Trener Krunoslav Podoljak.
CRVENI KARTON: Krešimir Vidović (90).

DINAMO – KUTJEVO 4:4 (3:3)
VIDOVCI – Igralište ŠRC Vidovci. Gledatelja 70. Sudac Dario Brkić (Požega).
STRIJELCI: 0:1 – J. Budimir (17), 1:1 – Smojvir (19), 1:2 – J. Budimir (22), 1:3 – Adžić (32), 2:3 – Smojvir (34), 3:3 – Smojvir (44), 4:3 – Kolomaz (67), 4:4 – Paulić (78).
DINAMO: Kraljak, Matić, Jaroš, Hip, L. Novinc, Nikolaš, Kolomaz (od 80. D. Novak), Ćosić, Soldo, A. Novinc (od 76. Pavić), Smojvir. Trener Milan Tomljenović.
KUTJEVO: Šarić, Hora, Egner (od 90. Baketarić), J. Budimir, Kordić, Ajman (od 71. Jelušić), A. Budimir, Paulić, Adžić (od 65. Botički), Ređo, Ketović. Trener Zlatko Botički.

SLAVEN – BSK BUK 0:0
GRADAC – Igralište Klasije. Gledatelja 50. Sudac Ivan Glavaš (Požega).
SLAVEN: Jozić, Pavleka (od 46. Vračić), A. Čolak, B. Čolak, Mičević (od 90. Martinović), M. Franjić, Nović, Soldo, Aračić, Šinko (od 70. Marović), Marinac. Trener nema.
BSK BUK: Leist, J. Hel, Mikšik, J. Bošnjak, Zelić (od 62. Petković), A. Hel, I. Franjić (od 90. Jakovljević), Tvrdy, Bunčić, Jelić, Marčinović (od 81. A. Franjić). Trener nema.

LIPIK 1925 – SLOGA 0:3 (0:1)
LIPIK – Igralište Gradski stadion Lipik. Gledatelja 100. Sudac Ivan Glavaš (Požega).
STRIJELCI: 0:1 – Blažević (42), 0:2 – Zaler (46), 0:3 – Zaler (58).
LIPIK 1925: Marinić, Pleša (od 47. Tukara), Galko, Osmanović, Brisinello, Briševac, Podunavac (od 65. Merkaš), Macura, F. Kligl (od 74. Derenj), Šugić, Garača. Trener Dinko Bešlić.
SLOGA: Jovičić, Antolović, Blažević, J. Šipura (od 84. Plugel), Markanović (od 78. Protić), Đaković, Zaler, Vidović, Jozić, Grošić, Bešlić. Trener Jurica Bešlić.

JAKŠIĆ – KAPTOL 0:0
JAKŠIĆ – Igralište Jajare. Gledatelja 80. Sudac Marin Mamić (Požega).
JAKŠIĆ: Bošnjak, Garić, Suljić, M. Kovačević, D. Kovačević, Stojanović, Pelan (od 86. Marić), Šilhan, Bulaja (od 56. Filipović od 90. Banušić), Rezo (od 75. Anđal), Jukić (od 85. Obradović). Trener Dario Pažin.
KAPTOL: Majetić, Iličić (od 69. Lončarević), Šilhan, Parmaković, Romštein, Maras, F. Novak (od 85. Zrnčić), Darmopil, V. Pranjić, Pavić, Sadilek. Trener Krešo Poleti.