Ponedjeljak, 24 Listopad 2016 12:48

Požega preuzela vrh, Buk i Kaptol remizirali

1. ŽNL POŽEŠKO-SLAVONSKA – 8. kolo -

POŽEGA – Odigravanjem šest utakmica kompletirano je 8. kolo 1. ŽNL požeško-slavonske koje je donijelo promjenu na vrhu. Požega je na svom terenu u subotnjem terminu pobijedila Jakšić rezultatom 3:1 i tako preuzela vrh prvenstvene ljestvice od Kaptola. Jakšić nije uspio iznenaditi vrlo dobru Požegu koja i nakon 8. kola ne zna za poraz, a strijelci za Požegu su bili Lujić, Kaurić i Miholić te Domagoj Kovačević za Jakšić. Tim Osvježenje razmontiralo je goste iz Lipika „petardom“ u njihovoj mreži te ih ostavilo na dnu ljestvice odvojene od ostatka momčadi. Lipik ovim porazom se doveo u neugodnu situaciju i ako se uskoro ne dogode promjene koje će značiti pobjede i bijeg sa dna ljestvice moglo bi se dogoditi da budu glavni konkurent za povratak u 2. ŽNL. Kutjevo nakon početnih loših predstava se konačno posložilo i krenulo u pobjednički niz, ovoga puta na svom terenu svladali su Slogu iz Trenkova rezultatom 5:1. Kada bi se gledali rezultati prvih poluvremena Sloga bi bila uvjerljivo na prvom mjestu, tako je bilo i u susretu protiv Kutjeva, odlično odigrano prvo poluvrijeme gdje su i poveli, a onda drugo poluvrijeme kada prime prvi pogodak, ubrzo nakon toga slijedi i drugi, i raspad sistema. BSK Buk na svom terenu dočekao je Kaptol i u derbiju kola odigrali su 1:1 i vjerojatno bodom zadovoljni i jedni i drugi. Pred 200-tinjak gledatelja na teškom i blatnom terenu momčadi nisu mogle pokazati kvalitetniju igru. Publika za prvi gol morala je čekati do 50. minute kada domaćin dolazi u vodstvo preko Marčinovića, a u 76. minuti Valentin Pranjić poravnava na konačnih 1:1. U Vidovcima odigran je susret donjeg dijela tablice između Dinama i Slavena iz Gradca, u kojem su gosti odnijeli pobjedu rezultatom 2:0, a strijelci su bili Franjić u 7. minuti i Blašković u 57. minuti. Susret koji je trebao biti sportski susret je bio sve samo ne sportski, na utakmici su viđena tri crvena kartona, a jedan crveni karton dobio je gostujući igrač zbog udaranja šakom protivničkog igrača. U Mihaljevcima sastali su se Croatia i Papuk iz Velike i utakmicu završili podjelom bodova. Gosti su poveli odmah u 1. minuti pogotkom Antonia Solde, dok domaćin poravnava rezultat u 17. minuti, no poluvrijeme ipak odlazi na stranu gosta, u 32. minuti Abramović postiže pogodak za vodstvo. U nastavku utakmice najbolji strijelac Croatie Bićanić zabija za konačnih 2:2 u 59. minuti iz kaznenog udarca.

POŽEGA – JAKŠIĆ 3:1 (2:0)
POŽEGA – Igralište ŠRC Požega. Gledatelja 100. Sudac. Adžijević (Lipik).
STRIJELCI: 1:0 – Lujić (14), 2:0 – Kaurić (44), 2:1 – D. Kovačević (56), 3:1 – Miholić (73).
POŽEGA: Romić, Solina (od 32. Zeba), Zrilić (od 46. Miler), Matanović, Pajić, Zelenika, Marčetić (od 77. Vidović), Miholić, Kaurić (od 55. Kru. Kahanek), Lujić (od 87. Jogun), Golić. Trener Krunoslav Podoljak.
JAKŠIĆ: Bošnjak, Garić (od 46. Marić), Suljić, M. Kovačević, D. Kovačević, Bilić, Marijanović (od 77. Brus), Šilhan, Raguž (od 72. Pelan), Rezo (od 77. Obradović), Jukić. Trener Dario Pažin.

TIM OSVJEŽENJE – LIPIK 1925 5:0 (2:0)
KUZMICA – Igralište Park: Gledatelja 100. Sudac Mautner (Požega).
STRIJELCI: 1:0 - M. Banožić (36), 2:0 – I. Papak (45), 3:0 – I. Papak (58), 4:0 – Brnčić (69), 5:0 – Rotim (76).
TIM OSVJEŽENJE: Klasić, Andričić, Rašić, J. Banožić (od 71. L. Banožić), M. Banožić, M. Papak (od 74. Šimunović), Rotim, Brnčić, I. Papak (od 71. Maljković), T. Banožić, Šporčić. Trener Zdravko Novak.
LIPIK 1925: Marinić, Pleša, Osmanović, Brisinello (od 68. Merkaš), Derenj (od 62. Josipović), Briševac, Podunavac, Šahinović, F. Kligl, Šugić, Garača. Trener Dinko Bešlić.

KUTJEVO – SLOGA 5:1 (0:1)
KUTJEVO – Igralište ŠRC Kutjevo. Gledatelja 100. Sudac Brkić (Požega).
STRIJELCI: 0:1 – Antolović (17), 1:1 – Ajman (56), 2:1 – Adžić (68), 3:1 – J. Budimir (75), 4:1 – J. Budimir (86), 5:1 – Ajman (89).
KUTJEVO: Šarić, Vasić (od 69. Marković), Marčinović, J. Budimir, Kordić, Ajman (od 90. Lukačević), A. Budimir, Čuljak, Paulić (od 69. Hora), Botički, Adžić (od 78. Ketović). Trener Zlatko Botički.
SLOGA: Šimunović (od 59. Pavković), Antolović (od 74. Jogun), Pandža, Bešlić (od 82. Đaković), Blažević, Vrljić, Šipura, Zaler, Vidović, Jozić (od 82. Jurčić), Banović (od 57. Markanović). Trener Jurica Bešlić.

BSK BUK – KAPTOL 1:1 (0:0)
BUK – Igralište BSK Buk. Gledatelja 200. Sudac Adžijević (Lipik).
STRIJELCI: 1:0 – Marčinović (50), 1:1 – V. Pranjić (76).
BSK: A. Bošnjak, J. Bošnjak (od 88. T. Jelić), Petković, A. Hel, I. Franjić, M. Jelić, Tvrdy, Marčinović, A. Mikšik (od 63. Mar. Jakovljević), J. Hel (od 77. Mat. Jakovljević), J. Mikšik. Trener nema.
KAPTOL: Majetić, Kljajić, Parmaković, Romštein, Mazanik, Novak (od 90. Vidić), Darmopil, V. Pranjić, P. Pranjić (od 66. Maras), Sadilek, Lončarević (od 53. T. Pranjić). Trener Krešo Poleti.

DINAMO – SLAVEN 0:2 (0:1)
VIDOVCI – Igralište ŠRC Vidovci. Gledatelja 150. Sudac Hrmić (Požega).
STRIJELCI: 0:1 – Franjić (10), 0:2 – Blašković (57).
DINAMO: Vuk, Mikić (od 62. Matić), Jaroš, Hip, L. Novinc, Nikolaš, Ciglar, Kolomaz (od 66. Soldo), Ćosić, A. Novinc, Smojvir (od 72. Pavlović). Trener Milan Tomljenović.
SLAVEN: Perić (od 90. Bošnjak), Šinko (od 62. Marinac), Aračić, A. Čolak, B. Čolak, Demše, Franjić, Zeba, Nović, Blašković, J. Čolak (od 89. Jozić). Trener nema.
CRVENI KARTONI: L. Novinc (17), A. Novinc (61), Aračić (61).

CROATIA – PAPUK 2:2 (1:2)
MIHALJEVCI – Igralište Grabovac. Gledatelja 100. Sudac Glavaš (Požega).
STRIJELCI: 0:1 – A. Soldo (1), 1:1 – Akik (17), 1:2 – Abramović (32), 2:2 – Bićanić (59. – 11m.)
CROATIA: Franjić, Šarić (od 64. Kajan), Petrović, Đogolović, Vasić, Akik (od 78. Bogović), Šipura, Zdravković (od 36. Bradić od 78. Šolić), Bićanić, Vučetić (od 74. Mikulić), Jurišić. Trener Bernard Raguž.
PAPUK: Raguž, Adžaga, D. Soldo, Bertolan, Jakobović, Solić, Pejčić, T. Foro, Abramović (od 72. Banović), Kljajić (od 90. L. Zvekić), A. Soldo (od 88. Martinović). Trener Draženko Kljajić.

TABLICA
1. POŽEGA....................................... 8    7 1 0   21:6   +15    22
2. KAPTOL........................................ 8    6 2 0   22:7   +15    20
3. BSK BUK...................................... 8    5 3 0   17:5   +12    18
4. TIM OSVJEŽENJE....................... 8    4 2 2   17:10  +7     14
5. SLOGA......................................... 8    3 1 4   14:18   -4     10
6. JAKŠIĆ......................................... 8    2 3 3   8:11    -3       9
7. PAPUK......................................... 8    2 2 4   16:17   -1      8
8. KUTJEVO..................................... 8    2 2 4   17:21  -4      8
9. CROATIA...................................... 8    2 1 5   13:19  -6      7
10. SLAVEN...................................... 8   2 1 5    8:15    -7     7
11. DINAMO...................................... 8   1 3 4   11:14   -3     6
12. LIPIK 1925.................................. 8   1 1 6   7:26    -19    4

U sljedećem 9. kolu koje se igra 29. i 30. listopada sastaju se, 29. listopada u 15,00 sati Lipik: Lipik 1925 – Dinamo, Jakšić: Jakšić – Tim Osvježenje, a 30. listopada u 14,30 sati Velika: Papuk - Kutjevo, Gradac: Slaven – Croatia, Kaptol: Kaptol – Požega, Trenkovo, Sloga – BSK Buk.

Tekst/foto: A. Protić