Utorak, 17 Rujan 2019 13:19

Marsonia nadigrala Slaviju

(11 glasova)

3. HNL ISTOK - 4. KOLO -

Nakon bolje igre tijekom svih 90. minuta nogometaši Marsonije u 4. kolu Treće lige – istok na domaćem su terenu s 3:1 svladali Slaviju iz Pleternice. Trener Ostojić upozoravao je da se Slaviju ne smije podcijeniti što Brođani nisu učinili, dok su se gosti iz Pleternice predstavili u dobrom izdanju. Za Marsoniju je najvažnija druga pobjeda u prvenstvu te su nakon 4 odigrana kola i dalje bez poraza.

Momčad trenera Damira Bognara, inače bivšeg igrača ondašnjeg BSK-a, a kasnije Marsonije odigrala je solidnu utakmicu, međutim, stvorene prigode nisu uspjeli pretvoriti u golove.

Do prve velike prigode na utakmici Marsonia je došla preko Mirkovića kojeg je u 18. minuti proigrao Sivrić, međutim, njegov pokušaj zaustavio je gostujući vratar Petković. Samo dvije minute kasnije ponovno je Mirković u prigodi ovoga puta nakon ubačaja Jašarevića i propuštanja lopte od strane Mišića, međutim, nema promjene rezultata. Te promašaje mogao je u 21. minuti kazniti Nikolić, ali je njegov udarac bio neprecizan. Marsonia do vodstva ipak dolazi u 22. minuti kada je Balentović poslao dugačku loptu za Jašarevića koji je pobjegao gostujućoj obrani i onda pogodio pokraj Petkovića za 1:0. Gosti su do poravnanja mogli u 25. minuti, međutim pokušaj Dominika Dorića iz slobodnog udarca otišao je malo pokraj gola. Novu veliku prigodu za poravnanje Slavija je imala u 28. minuti preko Grbeša kojeg je pronašao Nikolić, međutim, niti ovoga puta gosti nisu bili precizni. Zato se na drugoj strani po drugi puta zatresla mreža vratara Petkovića. Igrala se 37. minuta kada je Sivrić dao dobru loptu za Mišića, a on svojim drugim golom u sezoni podiže prednost Marsonije na 2:0. Sve dvojbe oko pobjednika Bijelo – crni riješili su u 49. minuti kada je Šimac dugačkom loptom uposlio Jašarevića kojem udarac odbija Petković, lopta dolazi do Mišića koji ponovno gura Jašareviću, a on također drugim golom u sezoni i na utakmici donosi Marsoniji velikih 3:0. Mogli su gosti preko Grbeša u 60. minuti smanjiti na 3:1, ali je napadač Slavije još jednom bio nepreci-zan. Sve silne promašaje Pleterničani su uspjeli realizirati u 65. minuti susreta kada je Grbeš bio dodavač za Nikolića koji nije imao težak zadatak poslati loptu u praznu mrežu za 3:1. Mogla je Marsonia i do 4:1, ali se pokušaj Mirkovića nakon ubačaja Sivrića zaustavio na okviru gola.

Kutjevo je na gostovanju kod Graničara odigralo neriješeno bez pogodaka, dok je požeška Slavonija kod kuće svladala NAŠK s visokih 6:2 pogotcima Dine Bognara iz penala i Tomislava Žuljevića.

Na vrhu ljestvice su sada Slavonija i Kutjevo s po 10 bodova, no Slavonija s nešto boljom gol razlikom.