Ponedjeljak, 03 Ožujak 2014 20:46

Slomili protivnika u zadnjoj četvrtini

KOŠARKA MUŠKI: A2 HKL – istok 19. kolo

KK VIROVITICA – KK POŽEGA 82:107
VIROVITICA - Košarkaši Požege ostvarili su gostujuću pobjedu protiv Košarkaškoga kluba Virovitica, u utakmici koja je bila dosta napeta. Iako rezultat 82:107 to ne govori, Požežani su teško savladavali otpor Virovitičana. Tijekom prve tri četvrtine rezultat je bio izjednačen uz stalno vodstvo požeške ekipa koje se kretalo od 2 do 11 poena. Igrači Požege su očekivali manje zahtjevniju utakmicu, no ponajbolji virovitički igrač Ferenčević s 35 poena uz visoki postotak šuta, konstantno je držao svoju ekipu u igri. Igrači Požege podigli su nivo obrane u zadnjoj četvrtini te uz već spomenuti dvojac slomili otpor domaćina.
Požeška ekipa također je imala dva vrlo raspoložena igrača: Leon Abramović završio je utakmicu s 38 poena i 5 osvojenih lopti, a Slaven Soldo osvojio je 28 poena uz 11 skokova. Ovom pobjedom ekipa Požege zadržala je treće mjesto na tablici.
Sljedeću utakmicu Košarkaški klub Požega igra protiv Košarkaškoga kluba Vrijednosnica Darda. Iako se utakmica igra van konkurencije, mladi igrači Darde skupljaju iskustvo u A2 ligi te igraju vrlo atraktivno.