Četvrtak, 17 Srpanj 2014 11:19

Požežani na 17. kupu Dubrave u samostrelu

GSD „Požega 1871“ ekipno treći

U Dubravi se proteklog vikenda održao 17. kup Dubrave samostrelom field za seniorke, seniore i juniore. Natjecanje je ujedno bilo i 2. kvalifikacijsko natjecanje za odlazak na 17. svjetsko prvenstvo, a nastupili su svi najbolji hrvatski strijelci.
Vrlo dobro vrijeme oba dana natjecanja donijelo je izvrsne rezultate. Na 35 metara Domagoj Pereglin pogodio je do sada nikada viđen na toj distanci, maksimalni mogući rezultat od 300 krugova. Inače je važeći svjetski i državni rekord 298 krugova koji drži Andrej Krstinić (ŠSK "DUB" Malinska).
Domagoj je osvojio prvo mjesto sa ukupno 1751 krugom što je jednako svjetskom rekordu koji osobno drži. Drugo mjesto kod seniora osvojio je Andrej Krstinić koji je pogodio 1708 krugova. Treće mjesto pripalo je Zoranu Špoleru iz GSD „Požega 1871“ sa ukupno 1659 krugova. Član GSD „Požega 1871“ Jovan Malbašić sa 1647 krugova bio je šesti dok je član istog kluba Krunoslav Vukelić sa 1608 krugova bio sedmi. Ivica Tomljenović koji puca za SK Požega bio je osmi sa 819 krugova.
kup dubrave 2014 ekipnoU konkurenciji dama odvijala se prava bitka, ne samo za medalje, već i za plasman u reprezentaciju Hrvatske za Svjetsko prvenstvo. Na kraju je pobjedu odnijela već legendarna Branka Pereglin sa 1723 kruga, krug više od Nikoline Krivanek kojoj je ovaj rezultat i osobni rekord dok je treća bila Valentina Pereglin sa 1719 krugova. Maja Grdiša, članica SK Požega bila je šesta sa 1673 kruga.
Juniori i kadeti su gađali u jedinstvenoj juniorskoj konkurenciji gdje je najbolji bio Ivan Kelečić sa odličnih 1695 krugova ispred Valentine Kozumplik sa 1680 i Martina Oborovečkog sa 1672 kruga.
Ekipno prvo mjesto je pripalo strijelcima SD "Dubrava 1094" ispred PGSD "Zagreb" i GSD "Požega 1871" iz Požege.