Nedjelja, 05 Listopad 2014 20:14

Pleterničani pali pred TV kamerama

VIŠNJEVČANI ZASLUŽENO SLAVIJI NANIJELI PRVI SEZONSKI PORAZ  -

VIŠNJEVAC : SLAVIJA  1 - 0

VIŠNJEVAC - ŠRC “Višnjevac”. Vrijeme poluoblačno. Teren odličan. Gledatelja: 250. Sudac: Sebastijan Šikić (Gunja).

Strijelac: 1:0 Vlašić (31).

Žuti kartoni: Grgić, Damjanović, I. Barišić (Višnjevac), Nikolaš, Jelčić, Marčinković i Abramović (Slavija).

VIŠNJEVAC: F. Jakovljević , Vlašić, Andabak, Grgić, Skender, Birčić, Suvaljko (od 46. V. Mihaljev, od 64. Liović), Berečić (od 77. I. Barišić), Bešlagić, Damjanović, Marić.

SLAVIJA: Petković, Nikolaš, Jelčić, Majstorović (od 57. Tokić), Žuljević (od 79. Ergotić), Antunović, Valentić, I. Peharda, Marčinković, Abramović, J. Jakovljević (od 71. M. Peharda).

IGRAČ UTAKMICE: Dino Bešlagić (Višnjevac)

Višnjevčani su nanijeli prvi ovosezonski poraz gostima iz Pleternice čemu su izravno svjedočile kamere Slavonske televizije. Pobjeda domaćih je posve zaslužena jer su je više željeli i bili opasniji pred vratima. Do 25. minute, međutim, nije se ništa događalo, a tada je Damjanović udarcem s 25 metara koji je prohujao iznad grede, najavio dobru višnjevačku završnicu prvoga dijela. Minutu kasnije Berečić je na desnoj strani dubinski uposlio utrčalog Bešlagića visnjevacJS03koji je prizemno šutirao i zamalo promašio suprotni kut. U 30. minuti Damjanović je zdesna po zemlji pronašao Bešlagića na drugoj vratnici koji je u padu šutirao, a vratar Petković nogom spasio svoju mrežu. Bešlagić je bio inicijator akcije i minutu potom kada je pao, ispostavilo se kasnije, odlučujući pogodak. Slijeva je tražio Skendera na suprotnoj strani ispred koga je jedan “crveni” skočio i vratio loptu na 16 metara gdje se našao Vlašić i ljevicom pogodio lijevi donji kut - 1:0. Pet minuta iza toga Pleterničani su imali najbolju prigodu na utakmici kada se Josip Jakovljević, na dodavanje Žuljevića, našao sam ispred prezimenjaka Filipa koji je obranio udarac iz blizine.
U drugoj minuti nastavka domaći su ponovno opasno živjeli nakon što je Valentić slijeva na prvoj vratnici pronašao Antunovića koji je u padu nogom poslao loptu pokraj bliže vratnice. Damjanović je u 58. minuti mogao definirati pobjednika kada je pobjegao gostujućoj obrani, ali mu je vratar Petković obranio završni udarac kada su se našli oči u oči! Završnica susreta pripala je gostima koji su u 68. minuti prijetili preko Valentića koji je iz slobodnog udarca zdesna ciljao bliži kut gdje se bacio višnjevački vratar i izbio loptu. Pet minuta uoči isteka 90. slijeva je Ergotić centrirao pred domaća vrata gdje je skočio Matej Peharda i glavom zamalo promašio desni donji kut.