Ponedjeljak, 03 Studeni 2014 09:36

Slavoniji bod sa Varaždinom

3. HNL - istok - 12. kolo

SLAVONIJA – VARAŽDIN 1:1

POŽEGA – Igralište Slavonije. Gledatelja 100. Sudac Višić (Bjelovar) . Pomoćnici Tomić i Đođ.

STRIJELCI: 0:1 – Nemanić (5), 1:1 – Jakešević (21).

SLAVONIJA: Vasić, Pavelić, Jan Neruda, Tomić , Jo. Neruda, Žafaranić (od 57. Včelik ), Golik (od 87. Matanović ), Darmopil, Jakešević (od 74. Pavličević ), Plešić, Zlomislić. Trener Ninoslav Parmaković.

VARAŽDIN: Galoši, Kukčko, Holi (od 46. Cordeiro Augusto ), Ezzelregal, Sambolec, Tuđan (od 89. Malnar), Ivanović (od 64. Marić ), Novoselec, Nemanić, Roginić, Cecelja. Trener Ivica Solomun .

IGRAČ UTAKMICE: Marko Galoši.

Slavonija je ponovno razočarala oko stotinjak gledatelja na igralištu kraj Orljave. Gostujuća momčad je jedna od najmlađih koja je gostovala u Požegi u dosadašnjem prvenstvu i činilo se da će domaći igrači imati lagan zadatak u nastojanju da osvoje tri boda. U 5. minuti hladan tuš za domaće igrače. Jednu centriranu loptu s desne strane od Nemanića vratar Slavonije Vasić sam odbija u mrežu i gosti vode. Slavonija je počela s pritiskom na vrata gostiju i već u 11. minuti priliku za izjednačenje je imao Pavelić. Pavelić je izbio sam pred gostujućeg vratara, koji mu je skratio kut no šut Pavelića od tijela Galošija završava preko prečke. Novu priliku za izjednačenje je imao Jakešević u 13. minuti ali je vrlo traljavo šutirao s oko 9 metara od gola gostiju pa je Galoši i ovoga puta obranio. U 21. minuti izjednačenje. Pavelić je po desenoj strani došao na nekih pet metara od stative i odigrao loptu u sredinu gdje se našao Jakešević i s 2-3 metra loptu poslao u mrežu Varaždina. Novu priliku za pogodak imao je Pavelić u 23. minuti. Probio se po desnoj strani i s loptom došao na oko 1,5 metar od prve stative dugo je čekao jer nije vidio rješenje što učiniti s loptom , a u sredini ga je čekao Jakešivić i loptu je traljavo uputio prema golu pa je pogodio vratara i samo korner za Slavoniju. U 45. minuti nova prilikaa Slavonije no Jakešević je okljevao a lopta je potom došla do Žafaranića koji s desetak metara šutira pored stative. U drugom poluvremenu Slavonija je igrala bez ikakve koncepcije i nekim nabijanjem i nabacivanjem stvorila je samo jednu priliku i to u 65. minuti kada je Včelik pobjegao obrani gostiju i kada je došao na 4-5 metara od vrata Varaždina i umjesto šuta na gol, tražio je neku povratnu loptu na koju nitko nije išao i umjesto pogotka razočarenje oko stotinjak gledatelja. Gosti nisu praktički pucali na gol a postigli su pogodak i time odnijeli jedan bod.

TABLICA

1. SLAVIJA                                       12       6          4          2          19:7                22

2. PODRAVINA                                12       7          1          4          23:16              22

3. MLADOST (Ž)                              12       6          4          2          17:13              22

4. MLADOST (A)                              12       6          3          3          18:7                21

5. BJELOVAR                                  12       6          3          3          19:14              21

6. BSK                                             12       6          2          4          22:20              20

7. VIŠNJEVAC                                  12       5          5          2          10:8                20.

8. KOPRIVNICA                               12       5          3          4          19:12              18

9. BELIŠĆE                                     12       5          2          5          21:23              17

10. MEĐIMURJE                             12       4          3          5          19:18              15

11. VUKOVAR1991                        12       4          3          5          21:22              15

12. ĐAKOVO CROATIA                 12       4          3          5          13:19              15

13. VARAŽDIN                                12       3          4          5          11:10              13

14. ORIOLIK                                    12       3          3          6          11:16              12

15. SLAVONIJA                               12       3          3          6          12:21              12

16. VIROVITICA                              12       0          0          12       8:37                0