Ponedjeljak, 03 Studeni 2014 11:12

Prvi poraz požeških odbojkašica

ODBOJKA ŽENE: 1.B liga SJEVER - 3. kolo

POŽEGA - U dvorani Grabrik pred oko 300-tinjak gledatelja odigrano je 3. kolo 1.B Hrvatske odbojkaške lige skupine sjever. U susretu između požeških odbojkašica Valis Aurea i OAK Osijek slavile su starije i iskusnije djevojke iz Osijeka rezultatom 0:3. Nije počelo loše za požeške odbojkašice. U prvom setu držale su se dobro te sa tijesnih 23:25 izgubile prvi set, dok su se u drugom setu dosta pogubile gdje su to Osječanke jako dobro iskoristile i dobile sa 15:25. Treći set je trebala biti samo potvrda pobjede Osječanki, ali naše djevojke se nisu dale. Gostujuće cure su imale dobru prednost od 17:21 koju su prokockali i dovele do neizvjesnosti treći set. Cure Valis Auree sustigle su protivnice na 20:21 no nisu imali snage za nešto više te je i treći set pripao Osječankama.

- To je sve sport naravno da netko mora izgubiti, ovo nam je treće kolo prva izgubljena utakmica. Meni je samo drago da nas nisu kako se kaže izbušili bile smo dobre protivnice i dale smo odličan otpor. Greške u našoj igri su vidljive gdje ćemo u sljedećim utakmica poraditi da tih grešaka ne bude. Curama je ovo prva utakmica kod kuće gdje ih je dočekalo puno gledatelja u takvoj atmosferi nisu još igrale pa je tu i bilo malo treme, ali razumijem ih - rekla je trenerica Valis Aurea Ana Đurčević Paukner.

U sljedećem kolu naše djevojke putuju u Sisak protiv istoimenih protivnica.

- Sisak nam je nepoznata ekipa prvi puta ćemo igrati s njima, a vidjela sam da cure bolje reagiraju protiv nepoznatih ekipa kao što smo to učinile u Karlovcu i protiv Siska idemo na pobjedu i nova tri boda - dodala je trenerica.