(4 glasova)

PRIJATELJSKA PRIPREMNA NOGOMETNA UTAKMICA -

SLAVONIJA – MLADOST 6:0

POŽEGA – Igralište Centra za rekreaciju. Gledatelja 50. Sudac Grgić (Požega).

STRIJELCI: 1:0 – Jurić (30), 2:0 – Ivanović (32), 3:0 – Jurić (40), 4:0 – Marković (53), 5:0 –Marković (58), 6:0 – Matić (86).

SLAVONIJA: Vasić, Včelik, Jakešević, Jan Neruda, Grgić, Kalić, Jo Neruda, Ivanović, Darmopil, Pavelić, Jurić, još su igrali Dumančić, Žiška, Nović, Plešić, Zlomislić, Karačić, Matić, Franjić, Marković, Grbeš. Trener Marijan Bakula.

MLADOST: Barić, Stanić, Hlebec, Franić, Mišković, Marijanović, Bojić, Lucović, Janjić, Adžić, Mendeš, još su igrali Nikolaš, Kićan, De Oliveira, Babić, Malovec. Trener Krešimir Miškulin.

Ekipa Slavonije koja je igrala prvo poluvrijeme u utakmicu je ušla dosta "komotno" i nije pokazala ozbiljniju igru koju je trebala. Dosta se kompliciralo i soliralo, a prvi pogodak je postignut tek u 30. minuti nakon nekoliko odbijanaca Jurić je poslao loptu u mrežu. Nakon toga do kraja prvog poluvremena još dva pogotka u mreži igrača Mladosti. U drugom poluvremenu Slavonija je istrčala u gotovo novom sastavu uglavnom su se predstavili mladi igrači. Uz dosta izmjena i u momčadi Mladosti, gostujuća momčad nije mogla ozbiljnije odgovoriti na igru Slavonije, koja je postigla isto pogodaka kao i prva momčad. Gosti su imali jednu pravu priliku, no Janjić nije uspio postići pogodak kada je od centra išao sam prema Vasiću. U dva navrata Vasić je obranio šut Janjića i sačuvao svoju mrežu.

Tekst: J. Neferović Foto: arhivska fotografija