Četvrtak, 27 Kolovoz 2015 09:30

Slavonija ispala na penale

(2 glasova)

PRETKOLO NOGOMETNOG KUPA HRVATSKE -

DUGA RESA - Nogometaši Slavonije nisu ispunili očekivanja u utakmici pretkola kupa Hrvatske u Dugoj Resi, nego su se propisno osramotili i srozali ugled kluba zajedno sa stručnim stožerom. Domaćin član 1. ŽNL je prvo poluvrijeme riješio u svoju korist rezultatom 1:0, iz jedinog šuta na vrata Vasića. Anemična igra igrača Slavonije u prvom poluvremenu nije davala puno nade za nastavak. Ipak u drugom poluvremenu Grbeš je izjednačio rezultat na 1:1, no opet domaćin postiže pogodak nakon kornera i dolazi u vodstvo od 2:1. Izjednačujući pogodak za Slavoniju postigao je Podobnik, a domaćin je nastavio utakmicu s deset igrača, jer je jedan igrač iz redova Duge Rese zbog 2 žuta kartona morao u svlačionicu. Slavonija je stvorila najmanje pet 100% prilika za pogodak, no mreža domaćina se nije tresla i umjesto da se odigra lakša utakmica Slavonija je morala uložiti puno napora da dođe do izjednačenja i tako je prvih 90 minuta završilo 2:2 pa je utakmica nastavljena produžetkom od 2 x 15 minuta. U tom periodu igrači Slavonije su nastavili s promašajima i borbeni domaćin je grčevito branio svoj gol i na kraju uspio i utakmica je završila 2:2 pa se prišlo izvođenju jedanaesteraca. Domaćin je postigao svih pet pogodaka dok je Tomić promašio i time je sve bilo gotovo.

Tekst: J. Neferović Foto: arhivska fotografija (Alen Protić)