Ponedjeljak, 17 Listopad 2016 12:04

Vodeća trojka se odvojila od ostatka

(3 glasova)

1. ŽNL POŽEŠKO-SLAVONSKA - 7. KOLO -

POŽEGA - U subotnjim utakmicama 7. kola 1. ŽNL požeško-slavonske favoriti su upisali pobjede u gostima i tako nastavili svoj niz nepobjedivosti te se lagano i bodovno odvojili na tablici od ostatka ekipe. Dobra utakmica mogla se pogledati u Jakšiću gdje su snage odmjerili istoimeni domaćin i gosti iz Buka. Gosti su već na samom početku utakmice, u 12. minuti došli do prednosti preko Alberta Hela koju su sretno i spretno čuvali do same završnice kada je Tvrdy odlučio pobjednika. Ovim slavljem BSK definitivno potvrđuje da se mogu ozbiljno uključiti u borbu s Požegom i Kaptolom. Lipik je dobro namučio gosta iz Požege, no na kraju bodovi ipak odlaze u Požegu. Gosti nisu mogli zamisliti bolje otvaranje utakmice, već u 6. minuti Vedran Micura koristi opravdano dosuđeni kazneni udarac, a minimalno vodstvo domaćih bilo je aktualno i na odmoru. U nastavku se potvrđuje ono što je očito svim poznavateljima nogometa u Požeštini, trener gostiju ima strašno moćnu klupu i u globalu im ta velika prednost donosi bodove. U 55. minuti u igru ulazi Kaurić koji samo 3 minute kasnije pogađa za 1:1. U 76. minuti sjajni mladi napadač Bruno Golić zabija svoj prvijenac u dresu Požege vrijedan nova 3 boda. Kaptol je na svom terenu dočekao mladu i zahuktalu Slogu iz Trenkova. Prvo poluvrijeme borbena utakmica s obje strane, gol je visio u zraku, obrambeni blok gostiju dobro se kretao dok je domaći pred kraj poluvremena s iskusnim Parmakovićem i mladim Romšteinom popustio. Na jednu ne očišćenu loptu u 16-tercu lijepim volejom Vrljić koji postiže svoj prvijenac u dresu Sloge u "trans" je bacio gostujuće navijače i igrače. Do 65. minute gosti su uspijevali u obrambenim zadatcima i otklanjali sve prijetnje po svoj gol, no onda se ukazuje najbolji strijelac lige Branko Sadilek i uzima u stvari u svoje ruke i klasičnim hat-trickom u samo 12 minuta rješava pitanje pobjednika. Imao je domaćin kod 2:1 i kazneni udarac koji nije iskorišten, a u završnici susreta iskusni Parmaković je dovršio priču. U pleterničkom derbiju između Slavena i Tim Osvježenja 3 boda su otišla put Kuzmice. Već u 7. minuti Rašić je iskoristio smušenost u domaćoj obrani i sa 7-8 metara prizemnim udarcem pogodio malu mrežicu. Nakon toga gosti su lagano dominirali, imali nekoliko opasnih pokušaja izvana ali nisu uspijevali pogoditi okvir gola, dok je domaćin prijetio iz kontri, ali isto tako bez konkretnih prigoda. U nastavku slična priča, ponovno je 7 minuta bila kobna za Slaven, a ovoga puta je Rotim majstorski pogodio sa 20-tak metara. Domaća obrana je izbila loptu do usamljenog Rotima koji je prima na prsa i prekrasno pogađa gornji lijevi kut Slavenovog gola. U samoj završnici i jedna ružna scena, gostujući igrač Banožić jurio je sam prema domaćem golu kada ga je nepotrebno i grubo oborio domaći branič Vračić i apsolutno zasluženo zaradio isključenje. Braća Soldo i Jurica Kljajić donijeli su Papuku slavlje protiv Dinama iz Vidovaca. Stariji brat Soldo je povratkom s mora odmah uhvatio pravu formu i očito je veliko pojačanje Kljajićevoj momčadi. Na odmor su domaći otišli s velikih 3:0, gosti su smanjili preko Brune Ćosića u 65. minuti, ali samo 5 minuta kasnije Jurica Kljajić svojim drugim pogotkom vraća na 3 pogotka prednosti i postavlja konačni rezultat. U Dinamovim utakmicama je očito konstanta da postoje problemi sa zapisnikom, nakon što je u prošlom kolu za protivnika nastupio krivi Vasić, danas su imali 10 igrača u zapisniku, uz četvoricu na klupi. Najbolju utakmicu kola odigrali su Croatia i Kutjevo u Mihaljevcima, a momčad iz grada graševine je napokon stigla do prve pobjede i odvojila se od dna ljestvice. Croatia je povela u 24. minuti preko svog očito najraspoloženijeg igrača Bičanića, no do kraja Budimir i Ajman preokreću stvari i prednost donose Kutjevu. Na otvaranju drugog dijela Egner povećava prednost gostiju, no nadu domaćinu vraća Šipura, da bi u Budimir u 78. minuti svojim drugim pogotkom praktično riješio pitanje pobjednika. U samoj završnici Hervaćanin je smanjio na 4:3, no nije bilo vremena za poravnanje.

LIPIK 1925 – POŽEGA 1:2 (1:0)
LIPIK – Igralište Gradski stadion Lipik. Gledatelja 80. Sudac Ivan Glavaš (Požega).
STRIJELCI: 1:0 – Macura (6. – 11m.), 1:1 – Kaurić (58), 1:2 – Golić (76).
LIPIK 1925: Ivančić, Pleša, K. Kligl, Galko, Osmanović (od 71. Briševac), Brisinello, Podunavac (od 77. Tukara), Macura (od 85. Derenj), Džolić, F. Kligl, Šugić. Trener Dinko Bešlić.
POŽEGA: Romić, Miler (od 71. Marčetić), Zrilić, Zeba, Solina, Zelenika, Vidović (od 55. Kaurić), Miholić (od 84. Herceg), Kru. Kahanek (od 55. Jušić), Lujić, Golić. Trener Krunoslav Podoljak.

JAKŠIĆ – BSK BUK 0:2 (0:1)
JAKŠIĆ – Igralište Jajare. Gledatelja 70. Sudac Dario Brkić (Požega).
STRIJELCI: 0:1 – A. Hel (12), 0:2 – Tvrdy (85).
JAKŠIĆ: I. Bošnjak, Garić, Suljić (od 46. Marijanović), Stojanović, D. Kovačević, M. Kovačević, Pelan (od 59. Bulaja), Šilhan, Raguž (od 90. Marić), Rezo (od 71. Obradović), Jukić (od 57. Banušić). Trener Dario Pažin.
BSK BUK: A. Bošnjak, J. Hel, Mikšik, J. Bošnjak, Marčinović (od 87. Baketarić), Petković, A. Hel, I. Franjić, Tvrdy, Bunčić, Jelić. Trener nema.

KAPTOL – SLOGA 4:1 (0:1)
KAPTOL – Igralište Sportski park. Gledatelja 100. Sudac Jurica Matijević (Požega).
STRIJELCI: 0:1 – Vrljić (35), 1:1 – Sadilek (65), 2:1 – Sadilek (67), 3:1 – Sadilek (77), 4:1 – Parmaković (82).
KAPTOL: Majetić, P. Pranjić (od 86. Vidić), Parmaković, Romštein, Mazanik, F. Novak (od 69. T. Pranjić), Maras, V. Pranjić, Pavić, Sadilek, Lončarević (od 81. Iličić). Trener Krešo Poleti.
SLOGA: Šimunović, Antolović (od 79. Protić), Grošić, Blažević, Vrljić, Šipura, Markanović (od 75. D. Banović), Zaler, Vidović (od 81. J. Banović), Jozić (od 72. Đaković), Jogun (od 54. Jurčić). Trener Jurica Bešlić.

PAPUK – DINAMO 4:1 (3:0)
VELIKA – Igralište ŠRC Kamen Ingrad. Gledatelja 100. Sudac Siniša Bošnjak (Požega).
STRIJELCI: 1:0 – A. Soldo (8), 2:0 – J. Kljajić (32), 3:0 – D. Soldo (39), 3:1 – Ćosić (65), 4:1 – J. Kljajić (70).
PAPUK: Raguž, Adžaga, D. Soldo (od 88. M. Foro), Bertolan, Jakobović, Šipura (od 77. Lucović), Jelić (od 71. Abramović), J. Kljajić, A. Soldo (od 83. Di. Banović), Kolembus (od 66. Solić), T. Foro. Trener Draženko Kljajić.
DINAMO: Vuk, Matić, Jaroš (od 61. Bonić), Hip, Nikolaš, Smojvir (od 61. Pavlović), Novinc, Kolomaz (od 80. Novak), Ćosić, Ciglar. Trener Milan Tomljenović.

CROATIA – KUTJEVO 3:4 (1:2)
MIHALJEVCI – Igralište Grabovac. Gledatelja 80. Sudac Mario Adžijević (Lipik).
STRIJELCI: 1:0 – Bićanić (24), 1:1 – J. Budimir (37), 1:2 – Ajman (43), 1:3 – Egner (51), 2:3 – Šipura (68), 2:4 – J. Budimir (78), 3:4 – Hervaćanin (90).
CROATIA: Vinković, Petrović (od 52. Zdravković), Vasić (od 89. Šarić), Akik (od 46. Kajan), Kopačević, Mikulić (od 46. Bradić), Šipura, Bićanić, Vučetić, Jurišić, Hervaćanin. Trener Bernard Raguž.
KUTJEVO: Šarić, Marčinović, J. Budimir (od 90. Baketarić), Kordić, Ajman (od 78. Ređo), A. Budimir, Čuljak, Paulić, Egner (od 88. Lukačević), Botički, Ketović. Trener Zlatko Botički.

SLAVEN – TIM OSVJEŽENJE 0:2 (0:1)
GRADAC – Igralište Klasije. Gledatelja 200. Sudac Davor Banović (Požega).
STRIJELCI: 0:1 – Rašić (7), 0:2 – Rotim (52).
SLAVEN: Jozić, Aračić, Šinko, A. Čolak, B. Čolak, Vračić, Mičević (od 75. Martinović), Zeba, J. Čolak, Franjić, Pavleka (od 62. Marović). Trener nema.
TIM OSVJEŽENJE: Klasić, Maljković (od 46. Andričić), Rašić (od 87. L. Banožić), Sesar, M. Banožić, M. Novak (od 8. M. Papak), Rotim, B. Banožić (od 85. Šimunović), I. Papak (od 83. Marinović), T. Banožić, Šporčić. Trener Zdravko Novak.
CRVENI KARTON: Tomislav Vračić (78).