Ponedjeljak, 26 Rujan 2022 09:28

Požežani Hrvoje Jakopčević i Dalibor Banaj pojedinačni prvaci svijeta u lovu šarana

(8 glasova)

KAPOSVAR -  Od 21 do 24. rujna 2022. godine na jezeru Deseda kod mjesta Kaposvar u Mađarskoj održano je 22. Svjetsko prvenstvo u šaranskom ribolovu. Na natjecanju je nastupilo 28 reprezentacija koje su u svojim sastavima imale po tri ekipe sa po dva natjecatelja raspoređenih u tri sektora.

Nakon 72 sata ribolova naša ekipa u sastavu Dalibor Banaj i Hrvoje Jakopčević sa ukupno ulovljenih 174,250 kg šarana osvojila je uvjerljivo pojedinačno prvo mjesto u C sektoru i ukupno 1. mjesto od 84 natjecateljske ekipe čime je osvojila titulu pojedinačnih prvaka svijeta u disciplini Lov šarana za 2022. godinu.

Naša reprezentacija zauzela je 13. mjesto. Ovim rezultatom Hrvoje i Dalibor još su se više učvrstili na prvom mjestu po rezultatima na svjetskim prvenstvima Međunarodne ribolovne organizacije F.I.P.S. e.d.

Športsko ribolovno društvo Požega ima čast i zadovoljstvo što u svom članstvu ima ovakva dva vrhunska sportaša i izvrsna čovjeka.

Izvor: sport-pozega.hr