Ponedjeljak, 15 Svibanj 2023 09:00

Kickboxing klub "Borac" Požega na Prvenstvu Hrvatske osvojio 4 medalje - Robert i Anastasiia viceprvaci Hrvatske

(9 glasova)

ZABOK - Proteklu subotu, 13. svibnja pet natjecatelja KBK Borac Požega nastupilo je na Prvenstvu Hrvatske u Zaboku. Ovaj put boje kluba je branio tim seniora i juniora pod vodstvom trenera Mateja Babića.

IMG 20230513 WA0009 - U disciplini light contact (LC) seniori nastupili su Robert Romanik (-84kg), Franjo Gucić (-89kg) i Matej Babić (-84kg) dok su u disciplini kick light (KL) nastupile juniorke Antonela Peči i Anastasiia Starovoitova. U žestokim borbama svi seniori osigurali su odličja, pa je tako Robert osvojio srebro, a Franjo i Matej bronce. Franjo je inače višestruki prvak u taekwondo-u, aktualni studentski WT prvak a sada je potvrdio status i u LC. Matej je ovime potvrdio 3. mjesto s prošlogodišnjeg prvenstva u LC. Posebno se istakao Robert koji je u polufinalu u 1. rundi odneo pobjedu protiv Zadranina, dok je u finalu za dlaku ostao bez naslova u atraktivnoj borbi sa višestrukim prvakom Hrvatske, čime je postao seniorski viceprvak Hrvatske. Antonela je novi član natjecateljskog tima te je po prvi puta hrabro nastupila, međutim u kategoriji s puno prijavljenih borkinja, te je zaustavljena na putu do medalje.20230513 140511

Zadnja je nastupila Anastasiia koja je u apsolutnoj kategoriji osvojila srebro te tako postala viceprvakinja Hrvatske! Podsjetimo, Anastasiia je također osvojila srebro i na Europskom kupu što potvrđuje kontinuitet! Inače, riječ je o sestri Glieba, našeg kadeta i osvajača Svjetskog kupa. Posebno nam je drago što unatoč svemu Ukrajinci kod nas postižu takve hvalevrijedne rezultate - istakao je ztrener Babić nakon natjecanja.

KBK "Borac" očekuje još jedno prvenstvo Hrvatske i Svjetski kup do ljeta, te nastavljaju s brušenjem forme, ali i sa školom kickboxing-a i kickboxing rekreacijom na što su svi zainteresirani pozvani da se priključe, poručuju iz kluba