Petak, 05 Siječanj 2024 09:44

U polufinale 32. BMNT "Požega 2023" plasirali su se Caffe bar La Gazzetta/AS Jurić, COR d.o.o, Play Fitness i Caffe bar Samson

(12 glasova)

POŽEGA - Odlične četiri utakmice mogli su vidjeti gledatelji na četvrtfinalnoj večeri 32. Božićnog malonogometnog turnira "Požega 2023", a koje su odigrane pred potpuno ispunjenim tribinama Sportske dvorane Tomislav Pirc. Požešku publiku privukla je odluka koja će četiri ekipe ostati do samog kraja turnira i ući u borbu za nagradni fond od 7500 eura. Dvjesotinjak gledatelja sjedilo je na stepenicama ili su morali stajati, a na Grabriku je bilo čak više ljudi nego na prošlogodišnjem finalu koje je bilo označeno kao rekord po posjeti na svim dosadašnjim turnirima. Zbog smanjenja gužvi ulaznice za polufinale se mogu kupiti u pretprodaji sutra od 8,00 do 18,00 sati u Caffe baru Olymp koji se nalazi u sklopu dvorane.

U prvom susretu Caffe bar La Gazzetta / AS Jurić je pobijedila Elite Academy / Caffe bar Mačak rezultatom 2:1 (1:1). Novogradiška ekipa za razliku od osmine finala je došla u kompletnom sastavu predvođena najboljim igračem ovogodišnje zagrebačke Kutije šibica Filipom Matijaševićem i najboljim igračem 27. BMNT "Požega 2017" Nikolom Ellerom koji je tada novogradiški Rubikon predvodio do treće titule pobjednika požeškog turnira. La Gazzetta je povela pogotkom Tomislava Marjanovića u 9. minuti, a izjednačio je najbolji igrač Elite Academy Jakov Janček u 14. minuti nakon lijepe akcije kod izvođenja auta kada je ostao sam na drugoj vratnici. Pobjednički pogodak za La Gazzettu postigao je Silvio Mihić pet minuta prije kraja. Do kraja utakmice Elite Academy je pokušao doći do izjednačenja igrajući s vratarom u polju, ali nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti vrataru Marku Maričeviću.

Branitelj naslova, ekipa COR d.o.o. je rezultatom 3:1 (2:1) bila bolja od Autoservisa Gile. U 5. minuti Dominik Soldo je zabio za vodstvo Autoservisa Gile, a izjednačio je Matija Ceraj snažnim udarcem špicom sa desetak metara u 14. minuti. U posljednim minutama prvog dijela Filip Vojnović je ostao sam i nečuvan na drugoj vratnici i zabio za vodstvo COR-a. Dvije minute prije kraja konačnih 3:1 postavio je najbolji igrač prošlogodišnjeg turnira Ivan Jakešević.

Najzanimljivija i najneizvjesnija utakmica četvrtfinala bila je između Play Fitnessa i Autocentra Vuko. Leo Mikić je doveo Play u vodstvo već u 3. minuti, a izjednačio je snažnim udarcem sa petnaestak metara Josip Nižić u 9. minuti. Domagoj Đurković doveo je AC Vuko u vodstvo u 13. minuti, a na 2:2 izjednačio je Matej Martnović u 18. minuti. Josip Nižić je svojim drugim pogotkom u 32. minuti za 2:3 doveo ekipu AC Vuko u novo vodstvo ali je isti igrač zabio i autogol u 36. minuti pa je susret završio neodlučeno, 3:3. Tomislav Valentić i Leo Mikić bili su sigurni izvođači penala dok na drugoj strani Lukas Kovačević i Filip Mrvelj nisu uspjeli svladati Ivu Petkovića pa je Play Fitness slavio ukupnim rezultatom 5:3.

U posljednjem četvrtfinalnom susretu Caffe bar Samson je nastavio sa svojim uvjerljivim igrama i visokim pobjedama te su sa čak 7:0 (4:0) svladali ekipu MNK Autodijelovi Barišić I. Samson je u vodstvo od 2:0 doveo najbolji igrač 26. BMNT "Požega 2016" Josip Zeba sa dva brza pogotka u 4. i 7. minuti, a na 3:0 povisio je Valentino Podobnik u 17. minuti jakim prizemnim udarcem sa desetak metara. U 20. minuti najbolji igrač 23. BMNT "Požega 2013" Mario Pavelić izborio se penal kojeg je sam uspješno i realizirao za vodstvo od 4:0. U drugom dijelu bilo je samo pitanje s kojom će razlikom ovaj susret završiti i da li će Samson konačno primiti pogodak. Mario Ćubel je sjajnim lobom zabio za 5:0 u 30. minuti, a susret je završio kako je i počeo odnosno s dva pogotka Josipa Zebe. Prvo je u 32. minuti izašao sam na vratara Davida Dumančića kojeg je predriblao gurnuvši loptu u praznu mrežu, a onda je u 35. minuti i pogodio protivnički gol sa svoje polovice sjajnim lobom za konačnih 7:0. Samson tako i nakon pet odigranih utakmica nije primio pogodak na ovom turniru uz gol razliku 46:0, a vratar Tomislav Blažević čistu mrežu ima već punih 170 minuta.

Turnir se nastavlja sutra (petak, 05. siječnja) kada će se odigrati dvije polufinalne utakmice kod seniora kao i susret za 3. mjesto i finale veterana. U prvom polufinalnom ogledu od 19,40 sati sastaju se Caffe bar La Gazzetta / AS Jurić i Play Fitness dok je od 21,10 sati na programu El Clasico požeškog turnira odnosno utakmica između ekipa COR d.o.o. i Caffe bara Samson.

32. BOŽIĆNI MALONOGOMETNI TURNIR "POŽEGA 2023"

REZULTATI I RASPORED UTAKMICA - SENIORI I VETERANI

Četvrtak, 04. 01. 2024. – 9. Dan – 4 utakmice – Četvrtfinale

Elite Academy/Caffe bar Mačak – Caffe bar La Gazzetta/AS Jurić 2:1 ( Tomislav Marjanović, Silvio Mihić / Jakov Janček)

COR d.o.o. – Autoservis Gile 3:1 (Matija Ceraj, Filip Vojnović, Ivan Jakešević / Dominik Soldo)

Play Fitness - AC Vuko 3:3 (Leo Mikić, Matej Martinović, autogol / Josip Nižić 2, Domagoj Đurković)

MNK Autodijelovi Barišić I -  Caffe bar Samson 0:7 (Josip Zeba 4, Valentino Podobnik, Mario Pavelić, Mario Ćubel)