Ponedjeljak, 17 Ožujak 2014 10:17

Brestovčanke obranile naslov pobjednika

(7 glasova)

10. ODBOJKAŠKI TURNIR GRADA POŽEGE -

POŽEGA – Jubilarno, deseto izdanje Odbojkaškog turnira koji se igra povodom obilježavanja Dana grada Požege osvojila je ekipa Brestovca koja je tako ponovila uspjeh sa turnira održanog prošle godine. Do finala su igračice Brestovca ostvarile tri uvjerljive pobjede u dva seta protiv Jadranskog osiguranja, Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje i Bolnice. U odličnom finalu ekipa Požege je dobila prvi set rezultatom 25:19. Brestovac je ipak imao snage za preokret te je dobio drugi set sa 25:23 a treći set sa 15:9 te tako došao do zaslužene pobjede i prvog mjesta na ovogodišnjem turniru. Za Brestovac su igrale Marija Blažičević, Marta Blažičević, Marija Bidlo, Danijela Grgić, Lucija Fiket, Ljiljana Rakić, Dragana Stojčević i Liljana Varelija koja je i vodila ekipu. Treće mjesto osvojila je ekipa Bolnice koja je u tri seta bila bolja od Obrtničke škole. Četiri najbolje ekipe nagrađene su peharima i medaljama. Na turniru je sudjelovalo 13 ženskih rekreativnih ekipa. Od toga je jedanaest ekipa bilo iz Ženske odbojkaške lige Požega a dvije ekipe su došle iz Nove Gradiške i Slavonskog Broda. Turnir je otvorio gradonačelnik Vedran Neferović koji je kapetanici svake ekipe uručio priznanje za sudjelovanje na turniru. Svih 14 utakmica odlično su vodili požeški odbojkaški suci: Milan Trgovčić, Damir Potočnjak, Karlo Janček i Antonija Janček.