2. Finalna utakmica kupa Požeško slavonske županije

POŽEGA – Igralište Slavonije. Gledatelja 800. Sudac Adžijević (Lipik).

STRIJELCI: 1:0 – Zeba (40), 2:0 – Pavelić (42).

SLAVONIJA: Bošnjak, Pavelić (od 87. Pavličević), Jan Neruda, Tomić, Žiška (od 71. Novak), Golik (od 90. Šarić), Darmopil, Martinović (od 76. Kolembus), Parmaković, Zeba, M. Peharda (od 62. Včelik). Trener Željko Mitrović.

SLAVIJA: Petković, Nikolaš (od 89. Štavlić), Majstorović, Vukoja, V. Ančurovski, Antunović, Valentić (od 34. Abramović), Šubara (od 80. Jakovljević), I. Peharda, Marčinković, H. Ančurovski (od 74. Kamenčak). Trener Dalibor Bognar.

UDALJENJE S KLUPE: Željko Mitrović (52)
CRVENI KARTON: Vukoja (58).

Lijepo vrijeme, ali i značaj utakmice bio je razlog da se na igralištu Slavonije okupi oko 800 gledatelja, na drugoj finalnoj utakmici Kupa Požeško slavonske županije između Slavonije i Slavije iz Pleternice. U prvom susretu u Pleternici rezultat je bio 1:1 i Slavonija je uvjetno rečeno u utakmicu ušla s malom prednošću, koja u stvari nije ništa značila. Kako je riječ o dva najbolja kluba u Požeško slavonskoj županiji rivalstvo je tradicionalno, a Slavija u međusobnim susretima ima daleko slabiji omjer, bez obzira što je prije petnaestak dana dobro osramotila igrače Slavonije u prvenstvenom susretu. U otvaranju utakmice obje momčadi su igrale dosta oprezno, a Slavija je zatvorenom igrom pokušala izvući igrače Slavonije što dalje od svog gola, kako bi iz kontra napada pokušala zabiti gol. No što je utakmica odmicala kod igrača obje momčadi popuštala je koncentracija i disciplina u igri i počelo se malo više igrati na gol. Slavija je prva zaprijetila i sredinom prvog poluvremena nije iskoristila dosta statičnu igru obrane Slavonije i postići pogodak. S druge strane Slavonija je samo na refule napadala, no s obzirom na iskustvo igrača svaki napad je mogao biti za Slaviju koban. Sve što je važno na ovoj utakmici dogodilo se u dvije minute pred kraj prvog poluvremena. Slavonija je došla u vodstvo u 40. minuti. Nakon kornera s desne strane u kaznenom prostoru Slavije netko od obrambenih igrača gostiju je izbio loptu, koja je došla do Zebe a on je vrlo efektnim volej udarcem s nekih šest-sedam metara loptu poslao u gornji deseni kut vratara Slavije i 1:0 za Slavoniju. Erupcija oduševljenja na terenu, ali i na tribinama za vodstvo Slavonije. Igrači Slavije se nisu uspjeli oporaviti od šoka, a Slavonija je vodila s 2:0. U 42. minuti Žiška je oko sredine igrališta na desnom boku oduzeo loptu gostima i polu desno izbacio Martinovića. Martinović je bio brži od jednog igrača Slavije, te je odigrao loptu u sredinu na vrh kaznenog prostora gostiju prema Paveliću koji je pratio akciju. Manirom iskusnog strijelca Pavelić je poslao loptu u donji desni kut vratara Petkovića, koji je bio nemoćan da bilo što učini kako se lopta ne bi našla u mreži Slavije. Ponovno buket igrača Slavonije u zagrljaju a domaći navijači su njihov pogodak nagradili burnim aplauzom. Sve dileme oko pobjednika ovog susreta mogao je riješiti Martinović u 45. minuti kada je sam izašao pred Petkovića, no njegov šut s 12-13 metara Petković je nogom odbio u korner. U drugom poluvremenu je bilo nekoliko polu prilika s obje strane, no rezultat se nije promijenio, a pamtiti će se po udaljenju trenera Slavonije Mitrovića i isključenju igrača Slavije Vukoje. Po završetku utakmice pehar Županijskog nogometnog saveza kapetanu Slavonije Neviju Berdiju predao je predsjednik ŽNS Drago Lucić. Nakon toga igrači Slavonije su s publikom velikom feštom proslavili još jednu uspješnu sezonu, u kojoj su osvojili drugo mjesto u prvenstvu i drugi uzastopni kup Županijskog nogometnog saveza te potvrdili da su najbolja momčad na Županiji.