Visokom pobjedom Slavonija ide dalje

PRETKOLO NOGOMETNOG KUPA HRVATSKE SENIORI  -

SLAVONIJA – CROATIA 8:0

POŽEGA – Igralište Slavonije. Gledatelja 150. Sudac Župan Ivan (Bjelovar).

STRIJELCI: 1:0 – Jakešević (4), 2:0 – Pavelić (20), 3:0 – Jakešević (31), 4:0 – Novinc (33), 5:0 – Žiška (40),6:0 - Žiška (42), 7:0 – Darmopil (46), 8:0 – Josip Neruda (88).

SLAVONIJA: Rezo, Pavelić (od 68. Marić), Jan Neruda (od 60. Zlomislić), Novinc, Tomić, Josip Neruda, Jakešević, Golik (od 46. Plešić), Darmopil, Žiška, Kalić. Trener Ninoslav Parmaković.

CROATIA: Jukić, Šarić (od 70. Šolaja), M. Župan, Pocrnić, Škulj, J. Župan, Ratković (od 57. Tunjić), Devčić, Borovac (od 84. Miličević), Zahirović, Milković. Trener Mile Rukavina.

Gotovo identična situacija pred kup utakmicu između Slavonije i Croatije iz Ličkog Osika kao i pred prvenstvenu utakmica 1. kola Treće HNL. Kiša koja je padala od jutra pa sve do pred početak utakmice dobro je natopila teren pa igračima nije bilo lako kontrolirati loptu i pokazati dopadljiviju igru. Slavonija je daleko ozbiljnija i kvalitetnija momčad od nogometaša iz Ličkog Osika, što se vidjelo od samog početka utakmice. Gosti su se povukli na svoju polovinu, a nakon vodstva Slavonije u 4. minuti preko Jakeševića Slavonija je gotovo u svakom napadu mogla ozbiljno ugroziti vrata mladog Jukića, no nešto zbog nespretnosti napadača (Pavelića, Jakeševića, Žiške) a nešto zbog vode na terenu rezultat se nije mijenjao sve do 20. minute, kada je Pavelić postigao drugi pogodak za Slavoniju. Gosti praktički nisu prelazili u ozbiljni napad prema golu Slavonije, a Slavonija u posljednjih petnaest minuta prvog poluvremena postigla četiri pogotka i na odmor se otišlo s rezultatom 6:0 za Slavoniju. Na početku drugog poluvremena Darmopil povećava rezultat na 7:0 i od tada sve do kraja utakmice dosta kompliciranja i loših pasova igrača Slavonije, pa je utakmica prešla gotovo u dosadu. Gosti se tek u drugom poluvremenu uputili jedini šut na gol Reze, a konačan rezultat postavio je Josip Neruda u 88. minuti. Ovakav protivnik kao Croatija nije mogao dati pravu sliku o mogućnostima Slavonije pred gostovanje u Vukovaru, no svakako da ohrabruje pobjeda nakon gotovo šest utakmica u kojima je Slavonija doživjela poraz.