Nedjelja, 21 Rujan 2014 10:10

Golovi pokrili igru

3. HNL – 6. kolo

SLAVONIJA – VIROVITICA 4:0

POŽEGA – Igralište Slavonije. Gledatelja 150. Sudac Lovrić (Đakovo) 7, pomoćnici Novosel i Tomas.

STRIJELCI: 1:0 – Jakešević (4), 2:0 – Tomić (75), 3:0 – Golik (80.-11m), 4:0 – Jakešević (90).

SLAVONIJA: Bošnjak, Pavelić (od 61. Žiška), Jan Neruda, Tomić, Josip Neruda, Plešić (od 53. Darmopil), Vukoja (od 75. Matanović) Golik, Parmaković, Jakešević. Trener Ninoslav Parmaković.

VIROVITICA: Pušić, Poljak, Lach, Jendrašić, Suvajac, Mikulić (od 46. Prugovečki),
Crvenka, Buketa (od 80. Bartolić), Lovreković, Marković, Kovač (od 61. Dežmarić). Trener nema.

CRVENI KARTON: Pušić (79).

Početak susreta za domaće nogometaše bio je samo kako se poželjeti može. Već u 4. minuti Slavonija je došla do prvog pogotka. Akcija je krenula po desnoj strani na kojoj se našao Novak i kada se oslobodio jednog igrača Virovitice, uputio je povratnu loptu na oko 12-13 metara od gola gostiju. Na loptu je natrčao Jakešević i poslao je polu visoko u lijevu stranu vratara Pušića. Očekivalo se da će Slavonija nastaviti s napadačkom igrom no tek u 28. minuti Tomić je umalo povećao rezultat nakon kornera s desne strane, no vratar Pušić je bio na mjestu i izvadio loptu iz gornjeg lijevog kuta. Još jedan "balon" Pavelić je za malo spremio u gol, no lopta je s gol crte izbačena u polje. U drugom poluvremenu veliku priliku za povećanje rezultata imao je u 60. minuti Golik, koji je s 3-4 metra samo dodao loptu vrataru Pušiću. Ulaskom u igru Dine Žiške igra Slavonije prema naprijed postala je daleko bolja i opasnija za goste. Slavonija je pokušala povećati vodstvo od 66. do 68. minute imala je dvije prilike koje nije iskoristio Jakešević. Sve dileme oko pobjednika utakmice riješio je Tomić u 75. minuti, koji je nakon kornera s desne strane poslao loptu u gornji desni kut. Pušić je pokušao nešto učiniti no samo je potvrdio pogodak. Kontra napad Slavonije u 79. minuti preko Žiške u kaznenom prostoru gostiju vratar Pušić u skoku baca na tlo Žišku i vrlo dobri sudac Lovrić pokazuje na kazneni udarac i isključuje vratara Pušića. Golik je bio uspješan realizator, iako je Bartolić bio na lopti no nije uspio zaustaviti šut. U 83. minuti novi kazneni udarac za Slavoniju. U kaznenom prostoru srušen je Matanović i Lovrić ponovno pokazuje na bijelu točku. Golik je ponovno izvođač kaznenog udarca i mijenja kut, što je Bartolić "pročitao" i obranio šut s 11 metara. Bartolić se ponovno istakao u 86. minuti kada je Novak izbio sam pred njega na desetak metara, ali ga je "natjerao" da šutira tamo gdje je želio i ništa od povećanja rezultata. Konačni rezultat od 4:0 postavio je Jakešević nakon greške obrane Virovitice.