(1 Glasaj)

NOGOMETNI KUP ŽUPANIJE -  SENIORI - 4.kolo -

LIPIK 1925 – BSK BUK  (2:2) 5:4 jedanaesterci
LIPIK – Igralište Gradski stadion. Gledatelja 50. Sudac Mamić (Požega).
STRIJELCI: 0:1 – Franjić (25), 1:1 – Dr. Bahnik (31), 1:2 – R. Marčinović (34), 2:2 – Kužilek (53.-11m), jedanaesterci: Za Lipik 1925 Macura, Osmanović, Kužilek, za Bsk Buk J. Bošnjak, Klapšić.
LIPIK 1925: Beckerat (od 16. Antunović), Pleša, Filajdić, Garača, De. Bahnik (od 75. Osmanović), Kužilek, Dr. Bahnik, Macura, Podunavac (od 81. Briševac), Đolić, Utješinović. Trener Dinko Bešlić.
BSK BUK: A. Leist, Mikšik, J. Hel, I. Tvrdy (od 75. Fridrih), K. Leist (od 33. P. Marčinović), Petković, A. Hel, Franjić, R. Marčinović, J. Bošnjak, Klapšić. Trener Zvonko Peška.
Županijski trećeligaš Lipik 1925 izbacio je iz daljnjeg kup natjecanja nakon izvođenja jedanaesteraca županijskog prvoligaša Bsk Buk. Nakon devedeset minuta igre rezultat je bio 2:2 i pristupilo se izvođenju jedanaesteraca. U izvođenju jedanaesteraca više uspjeha imali su domaći nogometaši koji su na neki način napravili iznenađenje i plasirali se u 5. kolo u kojem će se sastati s momčadi Jakšića. Pobjednik ovog susreta ulazi u polufinale županijskog nogometnog kupa.

JAKŠIĆ – LIPA   (1:1) 5:2 jedanaesterci
JAKŠIĆ – Igralište Jajare. Gledatelja 100. Sudac Adžijević (Lipik).
STRIJELCI: 0:1 – Bićanić (35), 1:1 – Stojanović (78), jedanaesterci: Za Jakšić Raguž, Subotić, T. Filipović, Rezo, za Lipu: Vukić.
JAKŠIĆ: Bognar, Marijanović, B. Filipović, Stojanović (od 84. Pečur), Rezo, Palameta, Raguž, Subotić, Ružman (od 46. Parobek), Pelan, Marić (od 46. T. Filipović). Trener Dino Gurdon.
LIPA: Karešin, H. Mijatović, Vidović (od 28. J: Mijatović), Vukić, Ilić, Troha, V. Legac, Krmpotić, Kopačević, Bićanić, Bojić (od 74. I. Legac). Trener Davor Fuček.
U susretu vodeće momčadi Druge ŽNL Jakšića i posljednje momčadi Prve ŽNL Lipe nakon 90 minuta igre nije bilo pobjednika. Nakon jedanaesteraca pobjeda je pripala Jakšiću pa je tako i drugi član Prve ŽNL u 4. kolu kupa ispao iz daljnjeg natjecanja od kluba koji je trenutačno u nižem rangu natjecanja.

Tekst: J. Neferović Foto: Alen Protić