Slavonija poražena u prvoj pripremnoj utakmici

(1 Glasaj)

PRIJATELJSKA MEĐUNARODNA NOGOMETNA UTAKMICA -

SLAVONIJA – PMSC 2:6

POŽEGA – Igralište Slavonije. Gledatelja 100. Sudac Mautner (Bankovci).

STRIJELCI: 0:1 – Bodor (23), 0:2 – Matić (37.a.g.), 0:3 – Takač (42), 1:3 – Majstorović
(60.-11m), 2:3 – Podobnik (67), 2:4 – Kiš (72. 11-m), 2:5 – Kiš (83), 2:6 – Turi (90).

SLAVONIJA: Rezo, S. Vasić, Matić, Grgić, Nović, Zrnčić, Plešić, Rotim, Kolembus, Banić, Smojvir, još su igrali Marković, Lazić, M. Vasić, Franjić, Jan Neruda, Podobnik, Kurbalić, Majstorović, Josip Neruda, Jakešević, Pavelić, Karačić. Trener Robert Špehar.

PMSC: Solbbom, Kowlja, Krapecc, Ekuss, Sabo, Hleba, Takač, Bodor, Grabarks, Schmidr, Hardobas, još su igrali Gabor, Fekoi, Turi, Fekete, Koller, Horvat, Kiš, Novak.

Nogometaši PMSC-a su pokazali da su već u natjecateljskoj formi iako je rezultat ove utakmice previsok. Trener Slavonije Robert Špehar je izveo dva sastava. U prvom poluvremenu su igrali mlađi igrači koji trebaju izboriti svoje mjesto u momčadi i gosti su iskoristili svoju spremu i ostvarili visoko vodstvo od 3:0. U drugom poluvremenu druga postava Slavonije nametnula je prvih 20-tak minuta oštar tempo i rezultat toga su dva pogotka i još jedna 100% prilika Pavelića koja nije iskorištena. Nakon toga gosti koriste otvorenu igru Slavonije i kažnjavaju brzim kontrama domaće nogometaše i na kraju ostvaruju pobjedu visokim rezultatom 2:6.

Tekst: J. Neferović Foto: A. Protić