Banner 750x94 cestitka 1,3 1

15

Banner 750x94 cestitka 1,2

la garage bilburger razanj

Breadcrumbs

Nedjelja, 11 Studeni 2012 13:43

Ronko pita gdje su novci

Ocijeni sadržaj
(2 glasova)

GRADONAČELNIK RONKO PODRŽAVA BRZU CESTU ALI U BOLJA VREMENA -

POŽEGA – Kao gradonačelnik grada Požege slušao sam i čitao pametovanja Franje Lucića o tunelima kroz Babju Goru, pa do nazovi „zabluda“ Požežana o cesti Požega - Lipovac - Nova Kapela. Pametni ljudi stare Požege otpočeli su 1912. i izgradili tu cestu, a 2012. bit će ta cesta u potpunosti asfaltirana. Projekt je to iz 2007. godine pod patronatom Fakulteta prometnih znanosti i dekana prof. dr. sc. Ivana Legca, naše gore list. Zato molim kao gradonačelnik Požege gospodina Lucića da se ostavi prometnih rješenja po Požegi jer to kod nas radi struka – kaže Ronko i poziva ga da sazove tiskovnu na temu „gdje su novci“.

- Jer je s Torpedom 1 i Torpedom 2 te Oropopletima zavaljano u Hrvatskim šumama 17 milijuna kuna. Vlasnici šuma su građani RH. Zamračeno je 10 milijuna kuna poreza a podignuto je i 12 milijuna kuna braniteljskog kredita a branitelji su završili na burzi. Tko zna što još sve slijedi glede onih subvencija kamata, pumpanja troškova poslovanja, te prodaje imovine iz jednog Tornada u drugog, pranja novca i td. Za sada samo za ovih 40 milijuna kuna koji su nestali u tim mračnim tunelima, red je da Franjo Lucić objavi gdje su ti novci. Koliko je tog novca završilo u Srimi na Jadranu, koliko u Austriji, a koliko je u imovini sljednika loze junačke – pita Ronko te pojašnjava što znači tih 40 milijuna kuna. – Svi stanovnici naše županije punu godinu dana ne bi smjeli pojesti krišku kruha ni popiti šalicu mlijeka. A čim Franjo vrati taj novac država može mljekarima naše županije punih pet godina isplaćivati poticaj. 1200 zaposlenika moglo bi primati godinu dana minimalnu plaću čime bi se nezaposlenost u županiji odmah smanjila za 25%. Za to pozivam Lucića da vrati građanima njihov novac za kruh i mlijeko, poticaje ili smanjivanje nezaposlenosti – ističe Ronko na tiskovnoj konferenciji i dodaje da nije protiv projekta brze ceste tom trasom i da će u budućnosti taj pravac sigurno biti napravljen. Međutim tu trasu nije izmislila ova garnitura jer je to stara ideja starih Požežana. U ovom vremenu ta ideja nije izgledna a budućnost nosi svoje.