Breadcrumbs

Ponedjeljak, 28 Veljača 2022 08:26

Županijski SDP podsjeća gradonačelnika - Požežani žele da se u Požegi javno obilježi podršku ukrajinskom narodu

Ocijeni sadržaj
(10 glasova)

Gradonačelniče, Požežani žele da se u Požegi  javno obilježi  podršku  ukrajinskom narodu -

 - Svi veći gradovi u demokratskim zemljama, a naročito veći gradovi,  simboličkim gestama iskazuju  podršku Ukrajini i ukrajinskom narodu na njihovoj  herojskoj borbi i njihovoj žrtvi. U nekim gradovima se u bojama ukrajinske zastave osvjetljuju dominantni objekti, u nekim se postavljaju panoi sa  ukrajinskim zastavama,  a u nekim gradovima se na zgradi gradskog vijeća ističe ukrajinska zastava.

Tako je i u „velikim“ gradovima naše županije: Pleternici i Pakracu. Požega, po svojoj staroj navici, kako bi rekao naš Gradonačelnik, vozi  u sporijoj brzini od tih  gradova te u Požegi nema nikakvih obilježja takve potpore, kao da građani grada Požege ne doživljavaju tragediju i herojstvo ukrajinskog naroda. Za razliku od našeg Gradonačelnika, Požežani su putem svojih društvenih mreža izrazili svoju nepodijeljenu podršku ukrajinskom narodu i njihovoj herojskoj borbi, te molim Gradonačelnika prof. dr. sc. Željka Glavića, da  potporu građana Požege pravednoj borbi ukrajinskog naroda pretoči u vidljivu poruku svih građana, na način kako to čine svi civilizirani gradovi u demokratskom svijetu - stoji u priopćenju koje potpisuje Mitar Obradović, predsjednik ŽO SDP-a Požeško-slavonske županije i potpredsjednik Gradskog vijeća Grada Požege