Pobjeda u zadnjim sekundama

(0 glasova)

KOŠARKA MUŠKI: A2 HKL – 4. kolo  -

KK POŽEGA : KK REKORD TIM   70:69

POŽEGA – Još jednu utakmicu požeški košarkaši završili su u svoju korist ali tek u dramatičnoj završnici. - Rich za tri, od table ulazi, Požega se približila na samo jedan koš zaostatka. U dvorani ori; obrana, obrana. Šut protivnika je promašen, Ivica Platenik dugim dodavanjem pronalazi Leona Abramovića koji je fauliran. Abramović s dva slobodna bacanja dovodi Požegu u vodstvo 70:69. Dvorana se trese, 150 navijača u glas viče obrana. Još jedan promašaj, skok u napadu, opet promašaj i Požega je pobijedila. 20 sekundi prije kraja ekipa Požege prvi puta je nakon poluvremena došla u vodstvo i uspjela ga zadržati - ovo je komentatorski opis zadnje minute u kojoj je ekipa Požege napravila preokret te došla do vrijedne domaće pobjede nad ekipom Rekord Tim iz Oriovca.

Ova utakmica je druga pobjeda Košarkaškoga kluba Požege u A2 ligi u četiri utakmice koje su odigrane. Utakmici je prisustvovalo 150 navijača koji su ovu fenomenalnu utakmicu učinili nezaboravnu sa svojoj atmosferom kakva se priželjkuje svaku utakmicu. Kod Požežana najviše se istaknuo Leon Abramović s 4 pogođena šuta za tri poena, utakmicu je završio s 23 poena i 7 skokova. Veliku podršku imao je u veteranu Dariju Richu koji je ubacio 5 šuteva za tri poena, a ukupno 17 poena, Ivica Platenik odigrao je standardno dobro i zabio 16 poena uz 11 uhvaćenih skokova. Nadamo se da će u svakoj od nadolazećih utakmica publika još povećati svoj broj, a ekipa Požege nastaviti svoj niz pobjeđivanja – istakao je Nino Abramović, predsjednik požeških košarkaša.