Nedjelja, 14 Rujan 2014 14:48

Novi kemijski laboratorij poljoprivrednoj školi

Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

POŽEŠKO-SLAVONSKA ŽUPANIJE POTIČE RAZVOJ ŠKOLSTVA  -

 POŽEGA - Poljoprivredna škola u Požegi bilježi tradiciju dugu 128 godina a još od 70-tih godina prošlog stoljeća obrazuje učenike u zanimanju prehrambeni tehničar. IMG 6956- No nismo nikada imali vlastiti kemijski laboratoriji, jedno vrijeme smo koristili laboratoriji od Veleučilišta, no međutim prije 4 godine promijenio se nastavni kurikulum za prehrambene tehničare, povećan je broj sati kemijske analize i analize hrane. Zahvaljujem se Požeško-slavonskoj županiji koja je uložila 187 tisuća kuna da mi dobijemo opremu za ovakav jedan moderni suvremeni kemijski laboratoriji, da naši učenici povećaju kompetencije koje su potrebne za ovako zahtjevno tržište rada. Moram naglasiti da smo mi prošle školske godine imali državno natjecanje iz prehrane za prehrambene tehničare i tehničare nutricioniste i nažalost mi tada nismo imali laboratoriji, bili smo u laboratoriju Veleučilišta, i za zanimanje pekar imamo svoj pekarski praktikum, pa evo nadam se da je to državno natjecanje i utjecalo da mi dobijemo ovaj naš laboratoriji – rekla je Marija Grgić, ravnateljica Poljoprivredno-prehrambene škole u Požegi na svečanosti otvaranja IMG 8478novog laboratorij, koji je otvorio župan Alojz Tomašević ispred osnivača škole. Tom prilikom je istakao upravo opredijeljenost županije da se pomogne u edukaciji mladih ljudi u poljoprivrednoj proizvodnji koja je i osnova strategije razvoja Požeško-slavonske županije.

- Laboratoriji je namijenjen prvenstveno učenicima prehrambeni zanimanja jer imaju kroz tjedan 4 sata primjerene kemije, kontrole namirnica, kemije hrane i ostale sadržaje koji zahtijevaju vježbe. Oni će kroz ovaj rad postati samostalni i upoznati sastav sirovina, hrane, kemijske reakcije a kroz to će postati odgovorni, biti konkurentni, kreativni prema sebi i drugima, pokazivati Đurđica Mautner nastavnica kemijeveći interes za upis u našu školu u naša zanimanja, biti sposobniji na tržištu rada i pri studiranju na srodnim fakultetima, a cilj naše škole je imati zadovoljnog, sretnog i educiranog učenika – istakla je voditeljica laboratorija Đurđica Mautner, nastavnica kemije.