Srijeda, 26 Ožujak 2014 10:43

Požeški karataši s pregršt medalja

(6 glasova)

15. INTERNACIONALNI KARATE TURNIR U SUBOTICI  -

SUBOTICA - Članovi Karate-do kluba Požega proteklog vikenda sudjelovali su na 15. Internacionalnom karate turniru u Subotici (Srbija). Ovo je najveće i najmasovnije karate natjecanje u široj okolini na kojemu je sudjelovalo 1.829 natjecatelja iz 85 klubova koji su došli iz 11 država, a ujedno i najveće natjecanje na kojemu su sudjelovali naši karataši. Oni su ujedno predstavljali i našu državu, a u zaista velikoj i jakoj konkurenciji postigli su i zavidne rezultate.
U katama su osvojili deset, a u borbama dvije medalje. Čak 3 brončane medalje su osvojili Jan Jurković, Lovro Blažević i Lucija Miličević. Sa srebrnom medaljom okitili su se Antun Puklavac, Valentina Kristić, Luka Tadić, Tomislav Marić i Marko Čolić. I na ovom natjecanju briljirao je Luka Brus koji u svojoj kolekciji ima još jednu zlatnu medalju, a osim njega zlatnu medalju je osvojio i Marko Budimir. U kumite borbama mlade borbene karatašice Valentina Kristić i Lucija Miličević osvojile su treće mjesto.