Visoka pobjeda Slavonije

POLUFINALE NOGOMETNOG  KUPA POŽEŠKO SLAVONSKE ŽUPANIJE  -

SLAVONIJA – HAJDUK    7:0

POŽEGA – Igralište Slavonije. Gledatelja 50. Sudac Glavaš (Kuzmica)

STRIJELCI: 1:0 – Pavelić (21), 2:0 – Pavelić (26), 3:0 – Golik (47), 4:0 – Berdi (50), 5:0 – Pavelić (70), 6:0 – Pavelić (77), 7:0 – Novak (82).

SLAVONIJA: Bošnjak, Pavelić, Jan Neruda, Jo. Neruda, Berdi (od 65. Novak), Žiška (od 46. Včelik), Golik (od 55. Rehak), Darmopil, Parmaković (od 65. Jagodić), Zeba, Peharda (od 46. Tomić). Trener Željko Mitrović.

HAJDUK: S. Matijašević, Baškiera, Milutin, Barišić (od 55. Garača), Da. Kovačić, F. Matijašević, Šugić, Kolomaz, Prohaska, Jirasek, De. Kovačić (od 68. Vuić). Trener nema.

Slavonija je potpuno zasluženo došla do visoke pobjede u susretu s prvakom Prve ŽNL Hajdukom iz Pakraca u polufinalu nogometnog kupa Požeško slavonske županije. Od samog početka susreta gosti su se odlučili za bunker i cilj im je bio primiti što manje pogodaka. Prvu priliku je Slavonija imala u 8. minuti kada je Golik bio sam pred S. Matijaševićem no s 5-6 metara slabo je pucao i Matijašević je uspio loptu skrenuti u korner. U 11. minuti šut Darmopila s 18 metara završio je u prečki. Konačno u 21. minuti Pavelić je odlično reagirao na pas Darmopila i lopta je završila u mreži Hajduka. Već u 26. minuti 2:0, a strijelac je ponovno bio Pavelić na pas Žiške. Nakon slobodnog udarca s oko 20 metara malo s lijeve strane, kojeg je izveo Golik lopta je završila u gornjem lijevom kutu vratara Hajduka. U 50. minuti nakon centar šuta Josipa Nerude, najviši u skoku je bio Berdi, koji glavom loptu šalje u mrežu gostiju. Igra se uglavnom na jedan gol, a Pavelić je postigao svoj treći pogodak u 70. minuti šutom s oko 18 metara s desne strane. Nastavljena je golijada Slavonije i za 6:0 zaslužan je Pavelić svojim četvrtim pogotkom na utakmici, dok je konačan rezultat postavio Novak u 82. minuti.