Subota, 21 Studeni 2015 22:23

Minimalnim porazom završili jesenski dio prvenstva

3. HNL Istok - 15. KOLO -

SLAVONIJA – MARSONIA 0:1

POŽEGA – Igralište Slavonije. Gledatelja 200. Sudac Šikić (Županja) 6, pomoćnici Janić i Šubarić.

STRIJELAC: 0:1 – Mioč (4).

SLAVONIJA: Vasić, Pavelić, Jan Neruda (od 66. Žiška),Tomić, Jurić, Darmopil, Včelik (od 75. Grgić), Ivanović (pd 55. Karačić), Jakešević, Grbeš, Podobnik. Trener Marijan Bakula.

MARSONIA: Memović, Kalanj, Balentović, Čanić, Dankić, Kvesić (od 61. Kljajić), Mioč (od 90. Subašić), Jagić, Perković, Mirković (od 79. Ergotić), Marić. Trener Ilija Lončarević.

IGRAČ UTAKMICE: Mario Mioč.

IMG 5641Igra Slavonije i Marsonie po hladnom vremenu i klizavom terenu nije zadovoljila oko 200 gledatelja koji su od ovog susreta očekivali puno više. Gosti su na početku utakmice postigli pogodak iz situacije koja nije mirisala na pogodak. Včelik je na sredini terena kontrolirao loptu i mogao je s njom napraviti što je htio, ali ne samo ono što jest. Odigrao loptu prema nazad i ona je stala u vodi što je iskoristio jedan igrač gostiju za kontra napad. Iz igre su ispali obrambeni igrači Slavonije, a na dubinsku loptu prema vratima Slavonije krenuo je Mioč. Vratar Vasić je bio neodlučan krenuo-stao-krenuo, što je dalo prednost Mioču, koji je prvi došao do lopte i progurao je po zemlji u gol Slavonije za 0:1. Nakon toga Slavonija pokušava izjednačiti rezultat i u 10. minuti nakon centar šuta Jakeševića, Grbeš loptu glavom IMG 5656šalje po sredini gola, no Memović loptu šalje preko grede. Gosti su zatvorili igru i uglavnom se igra na polovini gostiju, ali bez smišljene akcije i prave prilike sve do 40. minute kada je Pavelić s desne strane u kaznenom prostoru odigrao Podobnika koji s desetak metara loptu šalje visoko preko gola. U drugom poluvremenu nogomet koji su pokazale obje ekipe bio je teško gledljiv. Slavonija je napadala bez plana i ideja, a Marsonia se uspješno branila i tek pred kraj utakmice iz kontra napada imala dvije prilike koje nisu iskoristili. Utakmica koja je više razočarala pogotovo domaće navijače, a i gostujuće, samo što su oni zadovoljni jer su osvojili tri boda.