Ponedjeljak, 07 Listopad 2013 13:09

3. HNL Istok - 8. kolo

(9 glasova)

Slavija i Lipik zasjeli na vrh tablice

Nakon 8. kola u 3. HNL predstavnici naše županije Slavija i Lipik zasjeli su na vrh tablice s identičnim brojem bodova. Slavija je još uvijek neporažena momčad, jer ima pet pobjeda i tri neriješene utakmice, no ohrabruje da su igrači i cijeli kolektiv u formi, te da će nastaviti s dobrim rezultatima.

Lipičani su posebno ugodno iznenađenje jer su pobijedili šest utakmica i dvije izgubili. Tek nešto lošija gol razlika stavlja ih iza Slavije na drugu poziciju. Lipik ima samopouzdanja, igrači igraju sa srcem i uvijek na pobjedu.

Slavonija neugodno iznenađenje

Sasvim suprotan start imala je zato Slavonija, prošlogodišnji prvak 3. HNL – istok, jer je od osam utakmica samo četiri dobila, a čak četiri izgubila. Od Slavonije se očekivalo više no očekivanja su jedno a stvarna realnost je nešto drugo, jer Slavonija ili igra ili uopće ne igra. Za ovako anemičnu igru brzo treba potražiti lijek, jer u daljem natjecanju sredina tablice više nikoga ne motivira.

Lipičanima nova tri boda

LIPIK – BEDEM   2:1

LIPIK – Igralište Lipik. Gledatelja 150. Sudac Florijančić (Đakovo) 7. Pomoćnici Batinić i Tomas.

STRIJELCI: 1:0 – Rekavić (8), 2:0 – Kurjaković (28), 2:1 – Haluška (73).

LIPIK: Krizmanić, Komljenović, Golubić, Kužilek, Cerovečki, Starčević, (od 59. Bešlić), Kraljević (od 74. Brisinello), Kurjaković, Poliganović, Poletto (od 63. Turkalj), Rekavić. Trener Željko Rebrović.

BEDEM: Marjanović, Šibalić, Drljo, Pandža, Kostić, Bešlić (od 46. Ležaić), Marošević, Haluška, Pavlin, Raić-Sudar (od 64. Smolčić 6), Tustonjić. Trener Stjepan Bogdan.

IGRAČ UTAKMICE: Dalibor Rekavić.

U dosta interesantnoj utakmici nogometaši Lipika su zasluženo osvojili bodove u susretu protiv dobrog Bedema. Već na početku utakmice Lipik je došao u vodstvo. U 8. minuti nakon kornera za Lipik s lijeve strane u gužvi pred golom gostiju lopta je došla do Rekavića na nekih 7-8 metara od gola Marjanovića i on je šalje u mrežu. Nakon vodstva Lipik ima terensku inicijativu i u 28. minuti povećava rezultat. Kraljević je s lijeve strane ubacio dubinsku loptu pred gol gostiju. Lopta je na suprotnoj vratnici došla do Kurjakovića, koji je s oko 5-6 metara šalje u mrežu i osigurava Lipiku vodstvo od 2:0. Do kraja prvog poluvremena igrači Lipika su imali još nekoliko prigoda za povećanje rezultata no nisu se istakli Cerovečki, Starčević i Golubić. Iako su gosti igrali zatvorenije u 73. minuti su preko Haluške smanjili rezultat i učinili utakmicu zanimljivijom. Naime pogodak gostiju ide jednim dijelom na dušu obrani Lipika i vrataru Krizmaniću. Haluška je šutirao s oko 35 metara, lopta je od nekog od obrambenih igrača Lipika promijenila smjer i prošla vrataru Krzimaniću kroz noge te završila u mreži. Treba istaći da su gosti pokušali doći barem do boda, ali do kraja utakmice nisu stvorili izgledniju priliku, dok je s druge strane Lipik mogao u 78. minuti iz jedanaesterca povisiti rezultat no Kužilek je bio neprecizan.

Novi poraz Slavonije

MLADOST – SLAVONIJA    2:0

ANTIN – Igralište Paža. Gledatelja 200. Sudac Šikić (Gunja).

STRIJELCI: 1:0 - Nikolić (3), 2:0 – M. Andričević (20).

MLADOST: Pintarić, Sarvan, Perić, Tadić, A. Andričević, Šimunović, Aganspahić, Kiš, Nikolić (od 90. Čaić), M. Andričević  (od 55. Knezović), Božić (od 70. Novoselac). Trener Milan Janković.

SLAVONIJA: Pavić, Ergotić, Berdi, Parmaković, Ja. Neruda, Jo. Neruda, Zeba (od 75. Včelik), Peharda (od 75. T. Žuljević), Šulc, Pavličević (od 46. Darmopil), Pavelić. Trener Damir Bognar.

Slavonija je na gostovanju u Antinu ostala praznih ruku. Četiri  poraza u osam kola malo je tko očekivao, jer su u klubu stvoreni svi preduvjeti da se ostvare daleko bolji rezultati nego što su do sada ostvareni. Što se događa u momčadi i zbog čega Slavonija s gostovanja ne može (osim u 1. kolu) donijeti niti jednog boda treba struka dati odgovor. Nije problem izgubiti no kako se igra i kako se igrači zalažu na utakmici teško da će biti rezultata. Ne može se reći da su oni zaboravili igrati nogomet, ali ima tu i drugih faktora koji utječu na igru. Koliko igrači žive sportski i koliko je model igre prilagođen njihovim kvalitetama. Prema dosadašnjim rezultatima malo toga je uspješno i pitanje je do kada se to može tolerirati. Igra u Antinu nije bila na očekivanoj razini i poraz je bio neminovan. Međutim opitimistično gledano, iako je domaćin vodio s 2:0, za igranje je bilo još 70. minuta i da se u tom vremenu nije ništa napravilo teško je razumjeti. Osim što su primili dva pogotka domaćin je imao još barem tri prilike za povećanje rezultata, dok je s druge strane vratar domaćih bio više promatrač utakmice nego aktivni sudionik.

Drugo poluvrijeme za veliku pobjedu

SLAVIJA – BSK  4:0

PLETERNICA – Igralište S. Z. Šivo. Gledatelja 150. Sudac: Mikolčević (Slav.Brod).

STRIJELCI: 1:0 – Jakovljević (63), 2:0 – Jakovljević (70), 3:0 – Ravlić (82), 4:0 – av. Žafaranić (84).

SLAVIJA: Petković, Jelčić, Majstorović, Vukoja (od 59. Da. Žafaranić), Ančurovski, Tokić (od 83. Kvaternik), Valentić, Ravlić, Peharda, Marčinković, Abramović (od 59. Jakovljevć). Trener Dalibor Bognar.

BSK: Ilinčić, Petričević, Kuburić, Horvat (od 77. Karanović), Meter, Grgić, Dorić, Đikić (od 71. Agatić), Krolo, Filipović, Vratović (od 80. Jovanović). Trener Igor Tot.

Slavija je u derbi utakmici kola savladala Bsk iz Bijelog Brda s visokim rezultatom 4:0. U prvom poluvremenu nije bilo ozbiljnijih prilika za pogodak, a ulaskom u igru domaćeg napadača Jakovljevića igra Slavije je bila opasnija. Jakovljević je doveo Slaviju u vodstvo u 63. minuti, da bi nakon sedam minuta ponovno zatresao mrežu Ilinčića i praktički donesao Slaviji pobjedu. Do kraja utakmice još dva pogotka u mreži Bsk-a a strijelci su bili Ravlić i Davor Žafaranić. Slavija je ipak ugodno iznenađenje isto kao i Lipik jer su nakon osam kola stekli prednost od tri boda od prvog pratiltelja Bsk-a. Za razliku od Lipika, Slavija još nije doživjela poraz i pokazala je da je njena forma dobro tempirana i došla u pravo vrijeme te ima dug kontinuitet.