Petak, 30 Svibanj 2014 11:33

Požeška HVIDRA po drugi puta šalje donaciju poplavljenima

Ocijeni sadržaj
(2 glasova)

POŽEGA – Članovi Udruge HVIDR-a grada Požege po drugi puta se odazivaju na apel za pomoć stradalima u poplavama, te su prikupili određene količine higijenskih potrepština, jastuka, deka, hrane s dužim rokom trajanja i obvezno veće količine pitke vode. – Kako je i naša županija stradala u poplavama mi smo odlučili prikupiti određenu pomoć i uputiti na poplavljeno područje kako bi ublažili stradalom stanovništvu posljedice. Preko grada Pleternice pomoć ćemo uputiti stanovnicima naselja Gradac koje je najviše stradalo. Članovi naše udruge su s tog postradalog područja. Već u prvim danima poslali smo prve količine i najviše pitke vode, a sada smo organizirali šire članstvo i prikupili potrebne količine – istakao je Tomo Vrhovac, predsjednik udruge.
Pomoć su prikupljali u svojim novim prostorijama u koje upravo useljavaju u Ulici dr. Franje Tuđmana broj 20. nakon preseljenja iz prostora u kojemu su bili od osnivanja udruge. Prvo su uselili u prostor koji im je dodijelio grad Požega, no taj prostor nije im bio dosta velik. – Zahvaljujemo se gradu Požegi i tvrtki Komunalac, koji su nam izašli u susret i dali zamjenski prostor bez naknade, no nakon prvih sjednica i početka rada zaključili smo da nam je taj prostor premalen, te da ne možemo zbog obima svih svojim aktivnosti dalje ostati u tom prostoru. Nemamo dovoljno prostora ni da nam se sastane cijelo predsjedništvo, a odobreni su nam i projekti od Ministarstva branitelja za provođenje kojih imamo brojne aktivnosti i moramo imati veći prostor. Uskoro krećemo s provođenjem projekta „Promicanje istine o Domovinskom ratu“ gdje je predviđen niz edukativnih predavanja i seminara, obrađivanje pojedinih akcija koje su poduzete na području županije u Domovinskom ratu, rad s učenicima završnih razreda osnovnih škola, obilazak spomenika i važnih lokacija iz Domovinskog rata s učenicima, organizacija kviza za učenike o poznavanju Domovinskog rata i dr. - rekao je predsjednik Vrhovac.